ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

18:58 09.06


У Полтаві вперше провели міжнародний фестиваль "Полтавська галушка". ФОТО

9 червня в Полтаві під гаслом "Галушки всіх країн, єднайтеся!" відбувся Перший міжнародний фестиваль "Полтавська галушка".

В суботу на Соборному майдані та площі перед Білою альтанкою було людно: тут уперше відбувся Міжнародний фестиваль "Полтавська галушка". Організатором гастрофестивалю стала газета "Полтавський вісник", а ідейною натхненницею свята – її головна редакторка Лариса Семеняга.

Лариса Борисівна розповіла, що для проведення заходу не витрачено жодної бюджетної копійки – все організовано на гроші небайдужих полтавських пані, які побачили в Фейсбук допис про ідею та вирішили допомогти коштами.

Звісно, полтавці вже не вперше прийшли до місцини на Івановій горі смакувати галушками – силами міського управління культури тут неодноразово проводили "Свято галушки". Утім, переконує організаторка свята, в "Полтавської галушки" є свої родзинки та відмінності, головна з яких – фестиваль міжнародний.

В нашій редакції всі – галушкарі. Всі народилися в Полтаві і тому ми вирішили започаткувати фестиваль. А міжнародним спочатку назвали його з перспективою на майбутнє – адже хочеться зробити фестиваль щорічним. А потім до нас на інтерв'ю прийшли фіни. І за розмовою з'ясували, що серед української громади в Фінляндії є людина з прізвищем Галушка. А потім до нас долучилися канадці, грузини, вірмени та китайці – готують свої страви, які теж мають в складі тісто

– розповіла головний редактор газети "Полтавський вісник" Лариса Семеняга

Дійсно, на фестивалі вражає розмаїття страв з тіста, майстер-класи по приготуванню галушок та навіть пельменів – свою національну страву презентувала китайська делегація з Інституту Конфуція ХНУ ім. В. Н. Каразіна на чолі з директором Діном Швеном.

Пельмені – це наша національна страва. Начинка може бути з будь-якого м'яса або навіть овочів. Але зазвичай ми їх ліпимо лише на Новий рік або інше якесь дуже видатне свято. Сюди приїхали показати, що вони відрізняються від, наприклад, російських пельменів. Люди цікавляться китайською мовою та культурою, тож мит приїхали презентувати нашу країну та наш інститут

розповів вчитель Інституту Конфуція Чунь-СяньЧинь.

Але не тільки галушками – стравами з тіста сьогодні зацікавив гостей фестиваль. Організатори приготували ще одну родзинку – на свято чи не з усієї України з'їхалися майже три десятки людей з прізвищем Галушка.

 

Наприклад, Денис Галушка – киянин. Про фестиваль він дізнався з соціальних мереж, відтак вирішив теж стати учасником свята. Зібрався з родиною та вирушив до Полтави. Тим більше, що він ніколи не бував в нашому місті. Розповів, що Полтава йому сподобалася своїм затишком, а нашу "титульну" страву спробував уперше на гастрофестивалі.

Ми дізналися про фестиваль від сестри – вона мешкає в Полтаві і написала нам в соцмережах про свято. А оскільки ми всі Галушки, вирішили приїхати. Дуже сподобалося ваше місто

розповіла Тереза Галушка, яка приїхала з міста Красний Лиман Донецької області.

Окрім концертної програми, що тривала одночасно на двох сценах, до уваги гостей фестивалю були численні майстер-класи, продаж виробів майстрів народного мистецтва, експозиція робіт факультету Технології та дизайну ПНПУ, а також показ моделей одягу, виготовлених студентами вишу.

фестиваль, галушка, гастрофестиваль

Топ-5 за тиждень :








Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.