ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

22:45 14.09


Півтисячі полтавців пройшлися екскурсією по місту

Увечері 14 вересня старим центром Полтави організованою ходою пройшли майже півтисячі людей – ймовірно, відбулася наймасовіша екскурсія в історії міста.

Фото Ольги Стенько Фото Ольги Стенько Фото Ольги Стенько Фото Ольги Стенько Фото Ольги Стенько Фото Ольги Стенько Фото Ольги Стенько Фото Ольги Стенько Фото Ольги Стенько Фото Ольги Стенько Фото Ольги Стенько Фото Ольги Стенько Фото Ольги Стенько Фото Ольги Стенько Фото Ольги Стенько Фото Ольги Стенько Фото Ольги Стенько Фото Ольги Стенько Фото Ольги Стенько Фото Ольги Стенько Фото Ольги Стенько Фото Ольги Стенько Фото Ольги Стенько Фото Ольги Стенько

Люди, що присвятили вечір четверга екскурсійній прогулянці історичним центром Полтави, дізналися багато цікавого про місто, в якому виросли, живуть, щодня ходять його вулицями. Наприклад, історію обласного музично-драматичного театру, великої хоральної синагоги (нині – філармонія), Стрітенської церкви та церковноприходської школи (нині – будівля комерційного банку, що рушиться) чи будинку окуліста Арона Глейзера (нині – житлова та адміністративна будівля), а також площ, храмів, вулиць…

У кожній із локацій, де зупинялися екскурсанти, на них чекали невеличкі театралізовані інтермедії.

Так, на сходах Полтавської обласної філармонії їх зустріли актори Єврейського театру в образах рабина та його дружини, які дуже цікаво розповіли історію єврейської общини міста, біля будинку Бахмутського – скрипаль і закохана парочка, на розі Соборності та Стрітенської – поруч із будинком, де жив відомий фотохудожник Йозеф Хмелевський – його телепень-учень, який "поки пана Йозефе немає взяв фотокамеру"…

Хлопчик-газетяр, фокусник-спритник, козаки, юні полтавки-панянки, навіть Гоголь, Василь Кричевський та Лев Вайнгорт – такі образи втілили актори театрів і студій міста, які на волонтерських засадах долучилися до проекту.

На одній з локацій – у колишньому будинку окуліста Арона Глейзера (в приміщеннях, які зараз займає художній факультет Луганського національного університету ім. Т. Г. Шевченка) – організували навіть внутрішню експозицію. Глядачів запускали групами по 30 осіб "перевірити зір до лікаря". Всередині облаштували кабінет лікаря, використавши старі фотографії (деякім понад 70 років) та речі самого Глейзера.

Під кінець екскурсії її учасників нагодували смачними галушками та старовинними українськими наїдками, ближче з якими полтавців обіцяють познайомити на гастро-фестивалі "До Енея на гостину" 14 жовтня, а завершився вечір яскравим вогняним шоу на площі поруч з Білою Альтанкою. Захід тривав майже три години.

Екскурсія була безкоштовною для всіх охочих. Її організатори – ГО "Полтавська платформа" – група молодих людей, які люблять Полтаву, знають її історію та переймаються її архітектурною та духовною спадщиною.

Неперевершену екскурсію провів її ідейний натхненник, архітектор Артур Ароян. Людьми, які згуртували навколо себе потужну ініціативну команду, стали депутат міськради Вадим Ямщиков та підприємець Катерина Бабич.

Організатори зізнаються, що на організацію заходу витрачали кошти з власної кишені.

Хоч  нам і вдалося домовитися безоплатно і за технічні засоби. і за участь костюмованих акторів, були деякі моменти, на які треба було витратити гроші. Ні в коло їх не просили, витрачали з власної кишені — це відносно невеликі суми

  – пояснив Вадим Ямщиков.

Організатори "Екскурсії Полтавою для полтавців" взяли собі за мету не тільки познайомити полтавців з історією їх рідного міста, але й привернути увагу містян до того, що стара Полтава зникає просто на очах. Руйнуються й знищуються старі міські будівлі та навіть пам'ятки архітектури, забуваються події та імена...

На таку високу популярність заходу ніхто з активістів не розраховував – тож, не виключено, що полтавці ще матимуть змогу стати учасником подібних заходів. Але емоції тих, хто пройшов екскурсійний маршрут від початку до кінця, неймовірно позитивні.

Ми з подружкою дізналися про екскурсію з Фейсбуку, пройшли її від початку й до кінця і дуже щасливі – ми просто зарядилися позитивними емоціями! Вразили актори, це дуже класна ідея. А найбільше запам'ятався екскурсовод – дуже цікаво розповідав, і багато чого про наше місто ми вперше дізналися саме сьогодні

 – поділилася враженнями майбутній педагог Катерина.

екскурсія, історія, акція

За темою:

Топ-5 за тиждень :








Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.