16:45 08.09 2371
Металеві ліжка зі смугастими ватними матрацами, сукні у гіпсі, вареники з вишнею на цвяхах – кожна експозиція виставки притягує увагу й поодинці, та враження сформується лише у випадку охоплення поглядом усіх.
Адже художниця Віта Буйвід використала метод тотальної інсталяції.
Так, у центрі сучасного мистецтва Jump відбулося відкриття виставки «Холодне літо», що включає роботи різних років, які об’єднані методом сучасної інсталяції.
Мисткиня Віта Буйвід зізнається, що для неї, як і для організаторів виставки, це був експеримент: метод тотальної інсталяції застосувала вперше, а натхненником став земляк:
«Засновник методу тотальної інсталяції – Ілля Кабаков. Він народився у Дніпрі, як і я. Ймовірно, щось в нас є схоже в усвідомленні. Цей метод мені близький і зрозумілий. Тому я подумала, що треба спробувати».
Принт на тканині «Як і провів літо» створений у 2008 році, а «Дактилоскопія» – найсвіжіша робота.
Остання «свіжа» у прямому сенсі, оскільки представляє собою сире тісто, яке кожен гість виставки може пом’яти.
Тактильні відчуття налаштують на потрібний лад, впевнена художниця.
За задумом, поєднання логіки монтажу і «теорії перекомпозиції» Тимура Новикова, ранні і нові роботи будують власну «об’єктивну реальність» автора.
Такий собі умовний реалізм. Проте, для глядача вирішальним є наратив: кожен здатен трактувати побачене скрізь призму власного бачення і сприйняття.
«Для художника, окрім здібностей, таланту, працьовитості, вкрай важливе везіння. Ти можеш бути дуже талановитим, але, якщо тобі не пощастило – нічого не вийде. Знайти такий простір, де ти можеш робити що завгодно, експериментувати з власними роботами – велика вдача для митця. Це ще момент довіри, адже куратори галереї також не знали, що вийде. Це експеримент для всіх», — зізнається авторка.
Координаторка проекту Шеза Муса говорить, ідея одразу припала до душі. Дівчина відзначила феміністичні традиції художниці:
«Мені подобається вектор феміністичних виставок, який використовує техніки традиційних жіночих ремесел та перетворює їх у більш мистецькі. Через них розкривають історії, які зазвичай існують у форматі звичайної інсталяції або ж якоїсь роботи. Вони розкриваються використанням того ж тіста, ручної праці, вишивки, практик роботи зі своїм тілом, ідеєю тілесності».
Червоною стрічкою скрізь інсталяцію проходить також тема воєнного конфлікту. Художниця родом з України, однак багато років проживає у Росії.
Власний досвід авторки та її переживання відображає «Холодне літо».
«Виставка вражає неймовірною силою впливу і цілком захоплюючою для глядача атмосферою.В основі фрагментований наратив, що змушує будь-кого зануритися в щось наче глибоко особисте, але в той же час, і гостро соціальне. Вічні питання і спостереження подвійності життя, зіткнення індивідуального і соціального. У дитячих переживаннях і проживанні банальних подій криється тривога, передчуття болю і страху. Торжество буденності вже пронизує жало смерті. Це відчуваєш на виставці шкірою. На мій погляд, художник також вступає в діалог з творчістю і проблематикою Герхарда Ріхтера. Принаймні, відсилання до його робіт виразно вбачаються», — поділилася враженнями гостя виставки Аліна Бушер.
Гість виставки Денис прокоментував інсталяцію так:
«Я вражений і трохи розгублений. Потрібен час, щоб проаналізувати».
У майбутньому відома художниця планує презентувати «Холодне літо» у Голландії. Саме у цьому місті, у Dutch Art Institute нині навчається Віта Буйвід.
А полтавці зможуть відвідати інсталяцію в галереї сучасного мистецтва Jump до 6 жовтня 2019 року, пише Зміст.
Двоє людей отруїлися після контакту із шахедами
13:15 18.04