14:00 29.10 1029
Протягом двох днів у медпункті, що розташований у гуртожитку вишу, планують провести щеплення 75 особам, усім - за власним бажанням.
Про це повідомили на сайті Полтавської ОДА.
Перед щепленням необхідно пройти огляд у лікаря: виміряти тиск та температуру та впевнитись, що немає протипоказань для вакцинації.
Після 16 років щеплення роблять раз на 10 років. Якщо ж людина не щеплювалася більш як 10 років, тоді йде потрійне щеплення. Після першого потрібно зробити повторне через 45 днів, а через 6-9 місяців – третє.
"На місці щеплення може бути почервоніння, можлива невисока температура. У людини можуть виникнути неприємні відчуття на місці уколу. Ми робимо щеплення проти дифтерії та правця індійською вакциною, проти кору – бельгійською",
– розповіла медична сестра Оксана Патьома.
Завідувачка обласного центру дитячої імунології – лікар-педіатр Валентина Думенко розповіла, що в області є 8 флаконів дифтерійного антитоксину на випадок лікування захворювання.
Загалом у Полтавській області з початку року охопили щепленням 64,4% дітей до одного року. Серед дорослого населення за 9 місяців цього року – 51,6%.
З точки зору санітарно-епідеміологічного благополуччя України резонансною справою стали випадки дифтерії, які в жовтні цього року виникли у Закарпатській області серед студентів Ужгородського університету. Там до інфекційної лікарні потрапило 15 студентів, яким лабораторно підтверджено діагноз дифтерії. В університеті оголошено карантин, проводиться масова імунізація населення.
У Полтаві розквітли проліски та підсніжники
10:15 15.03
На Полтавщині стартувала посівна кампанія
16:00 15.03