ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

10:30 10.03


У Полтаві змінили назви більше сімдесяти вулиць

У Полтавській громаді змінили назву для 71 топоніма – це вулиці і провулки, які належать до першої черги перейменування. Таке рішення 10 березня ухвалили під час сесії міської ради.

Це стало відомо із відеотрансляції сесії.

Рішення про зміну назв для 71 топоніма у громаді підтримали депутати Полтавської міськради під час сесії 10 березня.

"За" проголосували 32 депутати із 38 присутніх.

Змінили назви, які містять орфографічні помилки, русизми або названі на честь топонімів із країн-учасниць Організації договору про колективну безпеку, зокрема, Росії чи Білорусі.

У Полтавській громаді перейменували топоніми першої черги

Перейменування топонімів першої черги. 

Наприклад, назви вулиць Опитна та Уютна переклали на українські відповідники – Дослідна та Затишна. Провулок Бумажний буде називатися Полтавський Яр, а Московський стане Підмонастирським. Назву вулиці Нечуй-Левицького упорядкують згідно з правописом – Івана Нечуя-Левицького.

Як раніше повідомляла Суспільному депутатка міської ради Юлія Городчаніна, грошей на процес перейменування вулиць із бюджету громади нині не витрачають. За її словами, після затвердження всіх змін потрібно буде змінити таблички з назвами, однак нині це не фінансували. При цьому жителям громади не потрібно вносити зміни у документи, крім випадків, коли є потреба вчинити певні юридичні дії з майном.

  • Питання щодо перейменування вулиць у Полтавській міськраді почали розглядати від червня 2022-го. А приймати пропозиції щодо зміни назв – через два місяці.
  • 16 грудня завершили голосування щодо перейменування 71 топоніма першої черги. До цього долучилися понад 7,5 тисяч мешканців громади. Нові назви для 71 топоніма у Полтавській громаді не могли затвердити бо 22 лютого не відбулася сесія міської ради.
  • 17 січня у Полтаві почали обговорення варіантів перейменування вулиць другої черги. А 9 березня визначили термін голосування.
  • Усього у Полтавській громаді планують перейменувати близько п’яти сотень вулиць. Робити це будуть у кілька черг.
перейменування, назви вулиць, перша черга

За темою:

Топ-5 за тиждень :
Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.