ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

09:30 11.10


У полтавській психлікарні вдвічі побільшало пацієнтів

Протягом останніх двох років на Полтавщині в обласному закладі з надання психіатричної допомоги на рік лікують удвічі більше пацієнтів, аніж до початку повномасштабної війни.

 

Про це Суспільному ТБ розповів виконувач обов’язків головного лікаря Віктор Волошин. Він каже, пов’язано це, зокрема, із депресіями та посттравматичними розладами, які люди переживають через війну.

"До початку повномасштабної війни ми надавали стаціонарну допомогу 4,5 тисячам осіб, а з початку повномасштабної війни ця цифра збільшилася до 9 тисяч. До початку повномасштабної війни за амбулаторною допомогою до нашого закладу зверталося приблизно 50-60 тисяч людей у рік, а на сьогодні ця цифра збільшилась до 90 тисяч", — зазначив в.о. головного лікаря обласної психіатричної лікарні Віктор Волошин.

Зростання кількості пацієнтів пов’язане, зокрема, зі збільшенням людей, що вимушено переїхали до регіону через повномасштабну війну, уточнив Юрій Левченко.

"Якщо раніше, коли у нас бушував COVID-19, у нас були постковідні стани, панічні атаки, тривоги, то коли почалося повномасштабне вторгнення – тут більше йдуть депресивні розлади, посттравматичні розлади, тобто, такі відставлені стани (стани, які проявилися не відразу, а згодом – ред.) тому що люди дійсно отримали стрес у такій позамежовій мірі. Зараз дуже багато депресій, дуже багато посттравматичних розладів. Люди, які пережили напади, авіаудари, переселенці, звичайно. Це категорія у нас №1", — сказав заступник головного лікаря обласної психіатричної лікарні Юрій Левченко.

Один із медичних кабінетів психлікарні. Суспільне Полтава

"Із початком повномасштабного вторгнення наша лікарня надала допомогу стаціонарну близько 3 тисячам внутрішньо переміщених осіб. До числа цих людей увійшли мешканці Сумської, Харківської, Херсонської, Запорізької областей", — говорить в.о. головного лікаря обласної психіатричної лікарні Віктор Волошин.

"На сьогодні приблизна тривалість лікування стаціонарного у закладі з надання психіатричної допомоги складає від 14 до 21 дня. Така короткочасність перебування у стаціонарі пов’язана із застосуванням сучасних препаратів, які існують на психофармакологічному ринку", — розповів заступник головного лікаря обласної психіатричної лікарні В’ячеслав Шиндер.

При цьому, запевнили медики, стаціонарне лікування у закладі безплатне.

психлікарня, війна, здоров'я

За темою:

  • Цьогоріч на Полтавщині померло понад 400 пацієнтів із інсультом
  • КТ чи МРТ: який вид діагностики підходить для обстеження легенів
  • У 27 полтавців діагностували СНІД: зростання захворюваності
  • Топ-5 за тиждень :








    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.