ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

10:35 24.10


У приватному господарстві на Полтавщині працює сонячна електростанція

У селі Затон Великобагачанського району приватний підприємець виробляє електроенергію за зеленим тарифом.

 39-річний Олексій Онищенко за фахом зоотехнік. Він понад 20 років мешкає в маленькому селі Затон Великобагачанського району на Полтавщині.

Розповідає, що намагався займатися фермерством, але піщані грунти не давали такого прибутку, як йому хотілося.

Заснував успішне господарство з автотранспортних перевезень, але продовжував шукати справу свого життя. В 2016 році побачив відео в інтернеті, яке розповідало про сонячні електростанції, і дуже зацікавився цією темою. Вирішив спробувати.

Перші батареї встановив на початку 2017 року, їх максимальна потужність складала три кіловати за годину. Спочатку брав електрику для потреб власного господарства. Потім збільшив кількість сонячних елементів, наростивши потужності до десяти кіловат. Невикористану енергію почав продавати ПАТ «Полтаваобленерго» за зеленим тарифом.

Зрозумівши, що це вигідна справа, змонтував додаткові панелі. Зараз максимальна потужність сонячної електростанції сягає 30 кВт/годину. Звісно, найщедрішими на прибуток були сонячні літні дні, але й у похмурий осінній день електростанція виробляє близько п'яти кіловатів.

У проект я вкладав власні кошти. Точну суму не назву, але це близько двохсот тисяч гривень. Розрахункова окупність проекту п'ять-шість років,

- розповів нам Олексій Онищенко.

 

За його словами, протягом місяця продає десь три тисячі кіловат. Прибуток від електростанції на місяць в середньому складає 25 тисяч гривень.

Олексій планує встановити ще одну подібну електростанцію в обійсті своїх батьків, оскільки в Україні діє обмеження на вироблення електроенергії для приватних осіб до 30 кВт/год.

Особливість цієї сонячної електростанції полягає у використанні трекінгової системи - панелі повертаються услід за сонцем, як соняшники, що збільшує обсяг вироблення електроенергії на 30-40 відсотків.

Зелений тариф - загальноєвропейська практика, яка полягає в тому, що до 2030 року приватні виробники можуть продавати електроенергію в загальну мережу за пільговим тарифом. Він поступово знижується.

Зараз в Україні діє зелений тариф 17-18 євроцентів за кіловат (близько 4.5 грн), але тільки для тих, хто підпише договір до 2019 року. В майбутньому ціна буде зменшуватися.

За прогнозами Мінвугілля, наступного року буде впроваджено на 22 відсотки більше потужностей саме в сфері відновлювальної енергетики Розглядаються плани по повному переходу до 2050 року повністю на ВДЕ,

- пояснив представник ГО Еколтава Максим Макуха.

сонячна електростанція, зелений тариф, Великобагачанщина

За темою:

  • На Полтавщині обмежують електроспоживання для промисловості
  • Полтавців закликали економити електроенергію
  • Топ-5 за тиждень :








    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.