13:00 25.03 717
Інженери української компанії Aestech винайшли технологію створення скляних фасадів без використання зовнішніх тримальних конструкцій. Технологію безрамного скління представили на World Architecture Festival — головній архітектурній події світу. Вона відбулася наприкінці минулого року в Лісабоні.
У столицю Португалії команда українських розробників презентувала запатентоване ноу-хау — склопакет підвищеної міцності. За характеристиками він на порядок міцніший за стандартний склопакет і відкриває безліч переваг для архітекторів і девелоперів. Основна з них — можливість відмовитися від опорних каркасів для скляних фасадів, терас і атріумів.
Якщо подивитися на будь-яку відому скляну конструкцію — наприклад, лондонську будівлю St Mary Axe або луврську піраміду в Парижі — можна побачити, що склопакети, з яких побудовано фасад, заключені в решітку з рам і растяжок і підтримуються цим металевим каркасом. Власне скла в таких конструкціях не набагато більше, ніж металу.
Те саме можна сказати і про скляні фасади традиційних бізнес-центрів: перш ніж монтувати склопакети, будівельники змушені спочатку звести каркас із металевих профілів, який буде їх тримати.
Такий спосіб потребує більше часу на скління й витрат на метал. До того ж, у фасадах, зведених за традиційним варіантом, показники теплоізоляції залишають бажати кращого, бо металеві частини стають мостиками холоду. Всередині ж приміщення втрачають корисну площу, яку «з’їдають» ригелі, стійки та спайдери.
Своїм склопакетом підвищеної міцності компанія Aestech розв’язала ці проблеми. Секрет — в іншому способі з’єднання шарів скла в склопакеті. Інженери скріпили їх в єдину жорстку систему за допомогою композитних матеріалів і надміцного клею. Завдяки цьому склопакет став самоопорним і може самостійно витримувати навантаження від вітру та опадів. Його можна кріпити безпосередньо до тримальних конструкцій будівлі від першого ж поверху й до останнього послідовно заповнюючи побудовани поверхи та не чекаючи закінчення всієї будівлі .
Для демонстрації можливостей ноу-хау українці організували на World Architecture Festival великий стенд. Спеціально для виставки інженери побудували чотириметрову скляну арку. 23 склопакети різних форм, які були використані для цієї конструкції, з’єднали під різними кутами без використання металу. З традиційною технологією скління це зробити неможливо.
Аби переконатися в підвищеній міцності склопакетів від Aestech, будь-хто міг постояти та навіть пострибати на зразку. По завершенні фестивалю жоден склопакет не постраждав.
«Скляні фасади без додаткових тримальних елементів можуть змінити архітектуру. Вони звільняють креативність архітекторів від конструктивних обмежень. Широке використання нашої технології може подарувати світу безліч дивовижних, захоплюючих будівель», — прокоментував участь Aestech у WAF директор компанії Леонід Лазебніков.
У 2022 році компанія увійшла в міжнародний холдинг TECHIIA. З виставки в Лісабоні Aestech, з технологією якої вже побудували багато сучасних об’єктів в Україні, розпочала свій європейський шлях.
У Котелевській громаді створили раду ВПО
18:30 28.05