ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

19:30 10.06


В одній зі шкіл Полтавщини апробують програму з формування навичок ХХІ століття

У 25 школах по всій Україні запровадять пілотний проект SEE Learning — програму соціального, емоційного та етичного навчання. Серед закладів проекту буде одна школа з Полтавської області.

Програму розробила для 12-річної школи міжнародна команда вчених на базі Університету Еморі (США) за підтримки лауреата Нобелівської премії миру Далай-лами XIV. Підґрунтя нового методу — розвиток “soft skills” — “м’яких навичок” на кшталт уміння утримувати увагу, системно, креативно й критично мислити, співчувати, працювати в команді. Серед інших інновацій програми — виховання стійкості до негараздів та робота з психологічними травмами, що актуально для країни в стані війни.

Презентація проекту та набір шкіл-учасниць стартує 7-9 липня 2019 року, на V Національній (не)конференції EdCamp Ukraine, що відбудеться у Харкові, і  на яку вже традиційно з’їдуться близько тисячі освітян з усієї України та ще з 20 країн світу. Цьогорічне гасло національної події EdCamp Ukraine – “Хороша людина. Зрощуємо в Україні”. 

“Що це дасть дітям? Навички та якості, необхідні у XXI столітті", — стверджує радник міністерки освіти та науки України. — Менше егоїзму та більше відповідальності для майбутнього покоління, уміння працювати в команді, розуміти інших людей та самих себе. Тобто це виховання хорошої людини. Саме цьому присвячена й цьогорічна національна (не)конференція”.

Які школи увійдуть до 25 закладів проекту, вирішать у рамках конкурсного відбору. Але принцип такий: один регіон — одна школа. Згодом ці школи стануть фундаментом для подальшого впровадження SEE Learning. Завдяки гнучкості програми її можна використовувати як окремий предмет, так в процесі інших уроків чи на позакласних заняттях, тобто застосування програми жодним чином не порушить навчальний процес, навпаки — надасть учням нових навичок та сприятиме покращенню навчальних досягнень і загалом обстановки у школі, упевнені в EdCamp Ukraine. Також планується доповнити навчальні матеріали кращими українськими здобутками в темі.

“Я дуже вражений і зворушений, і дуже ціную, що в Україні є такі люди в освіті, які думають реалістично. Багато проблем, на мою думку, виникають через неправильне сприйняття, хибні погляди, недостатнє знання реальності. Освіта, справжня реалістична освіта дуже допомагає розвинути більш реалістичний підхід. Але, що має бути невід’ємним аспектом освіти: як давати раду своїм емоціям, як розвинути внутрішній спокій",— йдеться у промові лауреата Нобелівської премії миру Далай-лами XIV. 
 

освіта, розвиток, діти, Лілія Гриневич, школи

Топ-5 за тиждень :








Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.