18:10 25.01 2873
Вадим Ямщиков, голова тимчасової депутатської комісії з питань аналізу, планування та організації заходів із благоустрою, розповів про п'ять днів роботи комісії та підбив перші підсумки.
Після того, як на сесії міської ради депутати розкритикували роботу комунальників та влади, яка не змогла впоратися з місячною нормою опадів, що випала за три дні, була створена комісія "з порятунку", котру очолив Вадим Ямщиков:
Після аналізу ситуації ми прийняли рішення залучити додаткову техніку, консолідувати зусилля підприємців, громадськості та комунальних служб, створити мобільні групи для контролю та допомоги комунальникам у нічний час - від перекриття вулиць до координування маршрутів.
Ямщиков розповів, як депутати міськради вручну керували процесом очищення вулиць:
Першими чергували волонтерські групи "Свободи" і "Самопомочі". Керівництво процесом очищення вулиць від снігу відбувалося в ручному режимі депутатами міськради. Спасибі громадським формуванням - "Полтавській Січі" і "UPC-control", які допомагали полтавцям вибиратися із заметів, швидко реагували та вирішували проблеми закладів охорони здоров'я, хлібозаводів. Спасибі військовим, спасибі за допомогу братам Бубликам. Маємо конкретні цифри та результати: у перший день над розчищенням вулиць працювали лише чотири одиниці відповідної техніки, а зараз - 38. Особливо вразила полтавців робота військового роторного грейдера.
Завдяки організовуваному кол-центру активістам вдалося реагувати на звернення та потреби полтавців і скеровувати техніку на найпроблемніші ділянки, коригувати маршрути. За перші дні волонтери "гарячої лінії" приймали сотні дзвінків із претензіями, а нині приймають телефонні дзвінки з подяками.
Для економії коштів, часу, пального та підвищення ефективності роботи комісія поставила та вирішила питання харчування для водіїв транспорту, які у нічний час чистили вулиці від снігу. Також представники депутатського корпусу налагодили інформування населення через ЗМІ про графіки роботи техніки. Нині комісія активно працює, аби допомогти КАТП-1628 подолати сміттєвий колапс та ефективно використати наявні ресурси.
Ямщиков хоче дізнатися: чому до втручання його комісії в місті нічого не робилося:
Пізніше ми зробимо детальний аналіз: що призвело до такої надзвичайної ситуації і як нам діяти далі. Але вже зараз зрозуміло - питань до комунальних підприємств дуже багато. Утім, немає проблем, які не мають вирішення. Потрібен лише комплексний фаховий підхід і бажання змінювати ситуацію в місті на краще. Приємно, коли під час негоди ми разом працюємо для Полтави, не зважаючи на політичні погляди чи амбіції. Менше політики - більше роботи.
Мер Полтави Олександр Мамай підтримав ініціативну групу, яка за кілька днів зробила для міста чимало. І зізнався: спочатку не вірив у дієздатність комісії, але молоді хлопці своїми конкретними справами заставили і його взяти активну особисту участь у боротьбі з наслідками снігової стихії.
Станіслав МАЙЗУС