ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

19:30 14.03


Вісім шкіл Полтавщини досі мають туалети лише на вулиці

На території Полтавської області у 2019 році нарахували вісім навчальних закладів, які досі не мають обладнаних туалетів усередині шкіл.

 

Нещодавно Міністерство освіти і науки розпочало програму з облаштування туалетів у приміщеннях навчальних закладів із умовною назвою "Гідність дитини". 27 лютого Уряд ухвалив рішення спрямувати 267 млн гривень залишків освітньої субвенції з минулого року саме на "забезпечення належних санітарно-гігієнічних умов у приміщеннях закладів загальної середньої освіти".

Як повідомила радниця міністерки освіти і науки Іванна Коберник у соцмережі, МОН надіслав запити в усі обласні департаменти освіти про те, скільки шкіл у них не мають теплих туалетів і в скількох школах області готові вже цього року їх спорудити.

Регіони повідомили МОН, що їм потрібні кошти на облаштування туалетів у 680 школах. Три області відповіли, що їм не потрібні гроші на вбиральні — це Вінницька, Запорізька і Херсонська. Також від цих грошей відмовився Київ.

Полтавська область повідомила, що потрібно облаштувати п'ять шкільних туалетів. На це із субвенції направили 1 млн 965,7 тисяч грн.

Проте, у відповідь на інформзапит видання ЗМІСТ щодо наявності та кількості середніх шкіл, а також інших загальноосвітніх закладів І-ІІІ ступенів в області, які не мають приміщень для справляння природних потреб (теплий туалет), департамент освіти ОДА повідомив, що "за інформацією місцевих органів управління освітою відсутні внутрішні туалети у восьми закладах".

Усі приміщення закладів освіти спільної власності територіальних громад, сіл та селищ, міст Полтавської області оснащені внутрішніми туалетами.

Наразі майже 2 млн грн субвенції з держбюджету для Полтавщини ще не розподілені між освітніми закладами.

Як зазначала Іванна Коберник, проблемним також є й те, що в багатьох школах є внутрішні туалети, але вони:

 - без перегородок і без дверей;
 - із перегородками, але без дверей;
 - без перегородок, без дверей і без зливу води (але за статистикою це внутрішній туалет).

А це все принижує гідність дитини (тому програма щодо облаштування туалетів і має аналогічну назву). Тут взагалі немає жодної статистики. У відповіді на запит Департамент повідомив, що він не є розпорядником інформації щодо відповідності наявних вбиралень у закладах Державним санітарним нормам і правилам.

"Всім, в чиїх школах досі туалети на вулицях, пропоную активно звертатися в обласні департаменти освіти із запитом, куди саме планують спрямувати кошти виділеної субвенції. Бо таки треба долати це середньовіччя", – наголосила пані Коберник.
 

проблема, освіта, школа, туалет, влада, гроші, МОН, культура, діти

За темою:

Топ-5 за тиждень :








Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.