19:18 12.09 2187
П’ятдесят один відсоток державних установ у містах України продовжують порушувати законодавство, яке зобов’язує їх оприлюднювати інформацію про бюджетні кошти. Лубни - серед кращих у цьому сенсі міст країни.
Це стало відомо під час дослідження, яке провели експерти проекту Є-data та ресурсу 007.org.ua. Станом на 1 липня 2017 року у населених пунктах України, що мають статус міста, є 42 282 розпорядників та одержувачів державних коштів. Згідно з Законом України "Про відкритість використання публічних коштів" всі дані про витрачення коштів державного і місцевого бюджетів мають оприлюднюватися на Офіційному порталі публічних фінансів України Є-дата.
За два роки лише 20 655 розпорядників та одержувачів, розташованих в містах, зареєстрували на Порталі службові кабінети. Тобто, половина державних установ зі статусом міста не відкриває своїх витрат, що призводить до поширення корупційних схем. Зважаючи на це, Міністерство фінансів України та ДУ "Відкриті публічні фінанси" ухвалили рішення створити e-Data Рейтинг, який буде сприяти прозорості міст та довірі до місцевої влади. Формування рейтингу відбуватиметься в рамках національного конкурсу, ініціаторами якого виступили засновники проекту Є-data та ресурсу 007.org.ua.
Голови міських рад отримали офіційні листи, в яких їх було проінформовано про початок конкурсу, і вже зараз зроблено первинну аналітику, яка виявила 1256 порожніх кабінетів із 20 655 зареєстрованих у населених пунктах зі статусом міста. Ми віримо, що саме рейтинг стане тим каталізатором, який активує відповідальність за виконання чинного Закону України "Про відкритість використання публічних коштів" у частині реєстрації та оприлюднення інформації на порталі Є-data
— говорить Оксана Маркарова, заступник Міністра фінансів України.
Багато мешканців українських містечок не мають можливості контролювати, куди витрачаються їхні гроші, як платників податків. На зараз кожен громадянин згідно з Законом України має право вільного доступу до інформації щодо бюджетних коштів. Прозорість та доступ до інформації дозволяє контролювати використання фінансів місцевою владою, виявляти та розслідувати випадки зловживань та корупції
— вважає Олександр Щелоков, керівник проекту Є-data та засновник ресурсу 007.org.ua.
Наразі громадськість не може реалізувати свої права у всій повноті, оскільки норми Закону виконуються не в повному обсязі. Мета конкурсу — змінити ставлення урядовців до Закону України про відкритість використання публічних коштів та поліпшити якість його виконання.
Усі бюджетні організації міст автоматично стають учасниками конкурсу. Протягом кількох місяців буде проводитися моніторинг та оцінюватиметься приріст реєстрації нових "службових кабінетів" на порталі, відсоток наповнення їх інформацією та збільшення кількості внесених на портал документів (договорів, актів та звітів). Розрахунок рейтингу за цими показниками робитиме методологічний партнер конкурсу – Investor Relations Agency. Фінансову підтримку конкурсу забезпечує Міжнародний фонд "Відродження".
Де краще купувати ювелірні вироби?
14:08 12.12
Як 11 грудня на Полтавщині відключають світло
08:45 11.12