ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

19:30 15.01


Волонтери здійснили новорічні мрії дітей поранених атовців

Понад тридцять полтавських дітей із родин поранених військових – учасників АТО отримали привітання з новорічними святами та персональні подарунки.

15 січня в Реабілітаційному центрі ветеранів АТО відбулось свято, організоване волонтерами ГО "Команда небайдужих" для дітей, чиї батьки отримали поранення під час виконання бойових завдань в зоні проведення антитерористичної операції. Як розповіла волонтер-координатор ГО "Команда небайдужих" Олександра Сиротенко, вік дітей, для яких були зібрані та передані подарунки - від трьох місяців до 15 років. Загалом таких родин три десятки. Подарунки підбирались індивідуально для кожної дитини, з урахуванням побажань батьків або самих малюків.
Подарунки вдалось придбати коштом американської благодійної організації RocMaidan – це наші друзі та постійні помічники, що часто перераховують нам гроші з Америки на благодійні проекти. Для новонароджених малюків, на прохання їх батьків, купували розвиваючі іграшки. Взагалі, ми з колегами-волонтерами витратили багато часу й сил, щоб підібрати та скомплектувати подарунки, кожен пакет унікальний, вони всі підписані  - це дійсно адресні подарунки
– розповіла Олександра Сиротенко.
Серед гостей свята - кілька родин, які вперше завітали до Центру реабілітації ветеранів АТО. Їх волонтери розшукали через соціальні служби та телефоном запросили стати клієнтами Центру.
Ми сьогодні вперше прийшли в цей центр. Олександра Сиротенко зателефонувала моїй дружині та запросила нас із дітьми на свято, ще й розпитали, які подарунки хочуть діти. Діткам дуже сподобався вертеп. І центр нам сподобався. Я не знав, що є така можливість, але тепер частіше сюди ходитимемо
– поділився  враженнями учасник АТО, колишній військовий 93-ї ОМБ, тато двох дітей Роман Мельниченко.
Основними дійовими особами свята стали вихованці Полтавського осередку Української академії лідерства (УАЛ). Вони приготували для малечі та їх батьків театралізовану виставу – вертеп із традиційними янголами, царем Іродом, дідьком, лихом, волхвами й, звісно, Дівою Марією та Йосипом.
Вертеп у моєму житті був цього року вперше – ми вдома не мали такої традиції. Нас навчили наші колеги студенти УАЛ зі Львова. Я грала роль Біди, моїм "завданням" у виставі  було заманити Циганку на бік зла. Мені дуже подобається те, що ми робимо. Хоча мій персонаж, по суті, негативний, я граю цю роль із великим задоволенням, адже дуже люблю акторство та театралізовані вистави. Тим більше, ми вчора виступали для дітей в кількох містах зони АТО,для вихованців дитячого будинку, і мені додавали великого натхнення їхні очі – те,  як діти дивились наші вистави. Я бачила, що вони захоплені, їм це подобається. Ми їм дарували свої емоції, вони нам – свої. Це круто!
–  захоплено ділиться студентка УАЛ кременчужанка Поліна Гриценко.
Як розповіла нам Поліна, вона зі своїми колегами кілька днів подорожували центральними та східними областями України, вітаючи дітей та дорослих із новорічними святами. За словами менторів Української академії лідерства, участь у новорічному вертепі взяли близько сорока студентів.
Так співпало, що ми на сьогодні запланували вертепувати в Полтаві і мали можливість долучитись до цього заходу, організатором якого є "Команда Небайдужих". Позавчора ми з вертепом були в Харкові, взяли участь у фестивалі вертепів, співорганізатором якого, до речі, є Харківський осередок УАЛ. Вчора наша команда  подорожувала Донецькою областю. Зокрема, ми відвідали Краматорськ, Святогірськ, Лиман. А от сьогодні приїхали до Полтави, адже ми полтавський осередок УАЛ, тож маємо обов'язково виступити в нашому місті. Вважаю, що це дуже важливо. Адже  традиції – це речі, які нас об'єднують, виховують гідних українців, нагадують, хто ми; не дають забути,  що ми – нащадки народу з глибокою ідеєю й історією
– вважає ментор Полтавського відділення УАЛ Святослав Келим-Золотайко.
За словами Святослава, традиція вертепів в УАЛ започаткувалась минулого року, в єдиному тоді осередку – Київському – від студентів, що родом зі Львова. Цьогоріч уже п'ять осередків продовжили традицію кожен в своєму регіоні, а також з'їхались на вертеп-фест до Харкова, щоб розвивати  традицію вертепів на сході держави і, зокрема, на Слобожанщині. Дуже важливо, щоб діти бачили українські вертепи, тим більше, що у виставі є слова про те, що ми молимось за мир в Україні.

У Полтаві, крім ветеранського центру, студентський вертеп виступив у Свято-Успенському кафедральному соборі та під час благодійного ярмарку на допомогу в лікуванні онкохворої дівчинки Катерини Попової.

діти, вертеп, свято, подарунки, УАЛ, АТО, ГО Команда небайдужих, реабілітація, волонтерство

За темою:

  • Під час ворожих обстрілів на Полтавщині постраждало одинадцять дітей
  • Три патронатні сім’ї цьогоріч створили на Полтавщині
  • На Полтавщині знайшли тіло 13-річного хлопця: шукали тиждень
  • Топ-5 за тиждень :








    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.