ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

19:00 29.05

P


Все про автомобільні шини з низьким профілем

Що таке низькопрофільні шини? Плюси і мінуси таких покришок.


Що таке шини з низьким профілем та як вони працюють?

На українському ринку купити резину для будь-якої марки авто можна з низьким і високим профілем від іменитих шинних виробників. Сьогодні розглянемо особливості низькопрофільних моделей, і визначимо їхні переваги та недоліки.

Низький профіль шин – як його розпізнати

Інформація, якого розміру шини потрібно купити, вказується у техпаспорті автомобіля. Переконатись, що замовлення вірне, можна на боковій частині скату, де наноситься маркування конкретної покришки, 
Наприклад, модель 225/45 R16, де:

  • 225 – ширина (вимірюється у міліметрах);
  • 45 – профіль;
  • R16 – радіальна конструкція із 16-дюймовим діаметром диска.

Профіль визначається відсотковим співвідношенням висоти та ширини виробу – в даному випадку він становить 45%. Усі шини з показником до 50% відносяться до категорії низькопрофільної автогуми.

Під такі шини диски слід вибирати литого плану. Така комбінація придасть естетичності будь-якому автомобілю, на який вони будуть встановлені. Сталеві диски не підходять через свою надмірну вагу, яка може завдати пошкоджень при потраплянні навіть у неглибоку яму.

Плюси резини з низьким профілем

Низькопрофільні шини купити рекомендується власникам спортивних типів автомобілів. Основна їхня перевага – збільшена площа контактної плями, що гарантує оптимальне зчеплення із дорожнім покриттям.
Завдяки підвищеній жорсткості резина з низьким профілем забезпечує максимальну стійкість машини при проходженні поворотів. Цей фактор впливає на покращенні гальмівних властивостей і при різкому старті з місця.
Є й інші плюси, які радять купити автомобільну гуму з низьким профілем:

  • плавність руху;
  • укорочений гальмівний шлях;
  • відмінна маневреність;
  • знижений опір коченню.

Ще одна вагома перевага, через яку можна низькопрофільну резину купити – зменшена вага. Це позитивно впливає на зручність керування машиною та економну витрату палива.

Мінуси низькопрофільних шин

Для об'єктивності огляду варто виділити і недоліки, які обов'язково потрібно враховувати перед придбанням покришок з низьким профілем. Головний із них – наявність доріг з якісним асфальтованим покриттям, з чим у нас у країні є проблеми у багатьох регіонах. Будь-які нерівності можуть спровокувати пошкодження у вигляді опуклостей або утворення тріщини на поверхні, а це додаткові фінансові витрати на ремонт.

Для дощової погоди такий тип шин не підходить через жорсткість гумової суміші. Резина не оснащена блочною системою, крізь яку проходять численні канавки для водовідведення, як у стандартних моделях. Тут повздовжні канали, які не здатні швидко обробляти та вичавлювати назовні великі обсяги рідини. Якщо у дорозі водія застане дощ, бажано скидати швидкість до мінімального рівня.

Інші мінуси низькопрофільних шин:

  • нетривалий термін експлуатації;
  • підвищений рівень шумності;
  • висока вартість на ринку.

Підсумки

Низькопрофільна резина має чимало переваг та недоліків. Кожен водій повинен самостійно вирішувати, підходить вона чи ні під певні умови, в яких шинам доведеться працювати. Головне, проаналізувати всі критерії, не проґавивши навіть дрібниць, які згодом можуть вплинути на ефективність та термін експлуатації таких покришок.

Автомобільні шини з низьким профілем варто придбати любителям виділятись із загальної маси. Особливо, якщо до них купити диски з дорожчого сегмента, які стануть окрасою кожної машини.
 

авто, шина, транспорт

За темою:

Топ-5 за тиждень :








Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.