09:30 29.03

Хокейний "Кременчук" виграв другий матч фінальної серії. ВІДЕО

28 березня у Кременчуці господарі льоду взяли реванш, перемігши "Донбас" у другому матчі фінальної серії чемпіонату країни з хокею. Для цього, щоправда, їм не вистачило основного часу, тому довелося грати овертайм.

ХК Кременчук – ХК Донбас — 4:3 ОТ (1:1, 1:1, 1:1, 1:0)

Шайби: 1:0 Кірющенков (Коваленя), 04:31. 1:1 - Німенко (Захаров, Кугут), 05:54. 1:2 - Буценко (Побєдоносцев, Бабинец-більш.), 22:14, 2:2 - Слиш (Коренчук, Кузьмік), 33:58. 3:2 - Петранговський (Кіча), 52:58, 3:3 - Захаров (Кочетков, Єгоров), 55:08. 4:3 - Кіча (Гніденко, Петранговський), 72:18.
Кременчук: Захарченко. Коренчук – Кузьмік – Слиш, Башко – Андрейків; Петранговський – Гніденко – Кірющенков, Ісаєнко – Ігнатенко; Гаврик – Гриценко – Коваленя, Романенко – Варивода; Кіча – Мельніков – Чернишенко, Дегтярьов – Савицький.
Донбас: Дьяченко. Єгоров – Захаров – Кочетков, Сирей – Кугут; Нікіфоров – Шафаренко – Благий, Яковлєвс – Вол. Алексюк; Бабинець – Буценко – Лялька, Побєдоносцев – Петрухно; Німенко – Бондарєв – Рамазанов, Каменьков – Григорьєв.

Після невдачі у першому поєдинку кременчужанам конче потрібно були перемагати у другому матчі фінальної серії. Тренерський штаб господарів зробив правильні висновки і у цій зустрічі ми побачили вже зовсім інший "Кременчук".

Команди досить швидко обмінялися закинутими шайбами. Рахунок відкрили господарі льоду. Пара білоруських нападників Коваленя-Кірющенков організували перше взяття воріт у матчі. Автором шайби став найкращий бомбардир команди у плей-офф Віталій Кірющенков. Щоправда, вели у рахунку кременчужани всього півтори хвилини. Статус-кво відновив Дмитро Німенко.

Другий період також розпочався зі швидкого взяття воріт. На цей раз вже хокеїсти "Донбасу" зуміли вийти вперед. Чисельну більшість вдало використав Микита Буценко. Після закинутої шайби ініціативою заволоділи саме донеччани. Лише самовіддана гра Едуарда Захарченка не дозволила супернику збільшити перевагу в рахунку. У середині періоду вже кременчужани виглядали краще. Поштовхом до більш активних дій стала красива шайба з льоту у виконанні Максима Слиша.

На початку третього періоду здали нерви у досвідченого Дениса Ісаєнка. Екс-гравець збірної занадто емоційно показував своє незадоволення рішенням головного арбітра, за що був покараний дисціплінарним штрафом. Крім того, двохвилинне вилучення отримав Ігор Коваленя. Такий початок не знітив господарів, а навпаки, змусив діяти активніше біля воріт суперника. За свої старання підопічні Дмитра Підгурського були винагородженні за сім хвилин до завершення третього періоду. Георгій Кіча на лівому фланзі втік від опікуна та віддав передачу на п’ятачок, де Юрій Петранговський переправив шайбу у сітку воріт Дьяченка. Вдруге у матчі кременчужани були попереду - та всього дві хвилини. Саме стільки часу знадобилося гостям, аби зрівняти рахунок.

Автором закинутої шайби став Віктор Захаров. До завершення основного часу команди встигли по черзі пограти у більшості, але рахунок не змінився - 3:3.
Овертайм у плей-офф відрізняється від регулярного чемпіонату – замість п’яти звичних хвилин команди грають двадцять - або до закинутої шайби. Тут на перше місце виходить витривалість та концентрація. Командам довелося провести на льоду додаткових дванадцять хвилин, аж поки Георгій Кіча не наважився на кидок з розвороту із "незручної" руки. До нього Дьяченко виявився не готовим…

Кременчужани вирвали перемогу у найдовшому матчі сезону та зрівняли рахунок у серії – 1:1. Тепер команди переїжджають до Дружківки, де відбудуться два найближчих матчі серії – 31 березня та 2 квітня. У будь-якому випадку команди ще повернуться до Кременчука, щоб зіграти п’ятий матч серії, який відбудеться 5 квітня.