15:30 12.09 1097
На що звернути увагу при виборі затірки для укладання керамічної плитки? Який клей вибрати для укладання кахельної плитки: види, особливості та відмінності.
Практично жоден ремонт ванної кімнати та кухні не обходиться без використання керамічної плитки.
Якщо ви лише почали його, тоді варто обрати найкращий для себе варіант в інтернет-каталозі Мірад https://mirad.com.ua/catalog/vanna-kimnata.
Створити дизайн-проект та вибрати плитку для облицювання приміщення - дійсно важливі задачі. Проте для необхідного відмінного результату вибір якісного клею та затирки - теж дуже важливе питання. Адже лише за умови використання дійсно хороших матеріалів плитка прослужить довгий проміжок часу без деформацій та втрати своїх властивостей.
Мікроклімат вологої ванної кімнати чи кухні досить складний: висока вологість, перепади температури, постійний контакт з водою. Тому клей варто ретельно вибирати, щоб він витримав такі умови та не втратив своїх якостей.
Клей для керамічної плитки повинен володіти такими властивостями:
- високий рівень адгезії: клейовий розчин повинен витримати на собі навантаження кахлю чи важкого керамограніту, та швидко прикріпити матеріал до поверхні;
- пластичність, здатність розтікатись: консистенція клею повинна бути такою, щоб він міг заповнити всі тріщини чи нерівності поверхні стіни чи підлоги.
І головне - клей повинен зберігати свої властивості протягом тривалого часу, попри вплив зовнішніх факторів на поверхню та шви.
Види клею для плитки:
Затірка - це завершальний етап при укладанні плитки. Вона не лише закінчує укладання плитки з естетичної точки зору, а й виконує захисну функцію: запобігає проникненню вологи у міжплиточні шви.
Затірка, або фуга, виготовляється у вигляді сухої суміші, готової пасти чи у вигляді двокомпонентних складів.
Згідно з європейськими стандартами склад затирок ділиться на три класи:
Цементна затірка найбільш розповсюджена. Основні її переваги - невисока вартість та простота роботи з нею.
Сухі цементні затирки розчиняються водою. Готові суміші коштують дещо більше, і вже придатні до нанесення на поверхню.
Проте така фуга має і недоліки: вона має усадка та низьку еластичність. Її не можна використовувати для покриття поверхонь, що контактують з водою. Така затірка не лише поглинає вологу, але і вбирає в себе бруд. Також цементна затірка руйнується під впливом побутової хімії.
Інший вид затирки, епоксидна, за своїм складом двокомпонентна. Перед роботою два її компоненту змішують: епоксидну смолу і затверджувач.
Епоксидна затірка має ряд вагомих переваг:
Епоксидна затірка може також бути прозорою, що особливо доречно при створенні панно з мозаїки. Недоліками такої фуги є складність роботи з нею та висока вартість.
Ще один критерій вибору затирки - зовнішній вигляд. Адже фуга може бути як під тон плитки, так слугувати і яскравим кольоровим акцентом.
У салоні-магазині Мірад у м. Рівне ви можете обрати плитка та всі супутні до неї матеріали, в тому числі затірку та клей.
Полтава прощається з шістьма невідомими воїнами
13:15 24.04
"Ворскла" отримала несподіваний удар від ФІФА
12:30 26.04