ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

15:30 12.09

P


Як вибрати затірку для укладання плитки. Який клей вибрати для укладання плитки

На що звернути увагу при виборі затірки для укладання керамічної плитки? Який клей вибрати для укладання кахельної плитки: види, особливості та відмінності.

 

Як правильно вибрати затірку і клей для укладання плитки

Практично жоден ремонт ванної кімнати та кухні не обходиться без використання керамічної плитки.

Якщо ви лише почали його, тоді варто обрати найкращий для себе варіант в інтернет-каталозі Мірад https://mirad.com.ua/catalog/vanna-kimnata.

Створити дизайн-проект та вибрати плитку для облицювання приміщення - дійсно важливі задачі. Проте для необхідного відмінного результату вибір якісного клею та затирки - теж дуже важливе питання. Адже лише за умови використання дійсно хороших матеріалів плитка прослужить довгий проміжок часу без деформацій та втрати своїх властивостей.

Клей для плитки: властивості та види

Мікроклімат вологої ванної кімнати чи кухні досить складний: висока вологість, перепади температури, постійний контакт з водою. Тому клей варто ретельно вибирати, щоб він витримав такі умови та не втратив своїх якостей.

Клей для керамічної плитки повинен володіти такими властивостями:

 - високий рівень адгезії: клейовий розчин повинен витримати на собі навантаження кахлю чи важкого керамограніту, та швидко прикріпити матеріал до поверхні;
 - пластичність, здатність розтікатись: консистенція клею повинна бути такою, щоб він міг заповнити всі тріщини чи нерівності поверхні стіни чи підлоги.

І головне - клей повинен зберігати свої властивості протягом тривалого часу, попри вплив зовнішніх факторів на поверхню та шви.

Види клею для плитки:

 • універсальний: використовується для внутрішніх робіт. Підходить для керамічних виробів середніх розмірів для приміщень без особливих задач та навантажень;
 • посилений: використовується для великоформатної плитки та керамограніту. Має високу адгезію та стійкий до стікань;
 • вологостійкий клей: використовується для приміщень з високою вологістю (для ванних кімнат, басейнах, саунах). У своєму складі містить антигрибкові добавки, які запобігають виникненню плісняви;
 • для зовнішніх робіт: це морозостійкий плитковий клей, який здатен витримати багаторазові перепади температур. Використовується у приміщеннях без опалення та підходить для монтажу систем теплої підлоги.

Затірка: види та властивості

Затірка - це завершальний етап при укладанні плитки. Вона не лише закінчує укладання плитки з естетичної точки зору, а й виконує захисну функцію: запобігає проникненню вологи у міжплиточні шви.

Затірка, або фуга, виготовляється у вигляді сухої суміші, готової пасти чи у вигляді двокомпонентних складів.

Згідно з європейськими стандартами склад затирок ділиться на три класи:

 • клас CG1 (цементна основа),
 • CG2 (цементна основа),
 • RG (на основі смол).

Цементна затірка найбільш розповсюджена. Основні її переваги - невисока вартість та простота роботи з нею.

Сухі цементні затирки розчиняються водою. Готові суміші коштують дещо більше, і вже придатні до нанесення на поверхню.

Проте така фуга має і недоліки: вона має усадка та низьку еластичність. Її не можна використовувати для покриття поверхонь, що контактують з водою. Така затірка не лише поглинає вологу, але і вбирає в себе бруд. Також цементна затірка руйнується під впливом побутової хімії.

Інший вид затирки, епоксидна, за своїм складом двокомпонентна. Перед роботою два її компоненту змішують: епоксидну смолу і затверджувач.

Епоксидна затірка має ряд вагомих переваг:

 • у неї відсутня усадка,
 • не поглинає вологу жир та бруд,
 • міцна та пружна,
 • екологічно чиста, без запаху,
 • до неї можна додавати кольорові пігменти чи присадки під золото, срібло.

Епоксидна затірка може також бути прозорою, що особливо доречно при створенні панно з мозаїки. Недоліками такої фуги є складність роботи з нею та висока вартість.

Ще один критерій вибору затирки - зовнішній вигляд. Адже фуга може бути як під тон плитки, так слугувати і яскравим кольоровим акцентом.

У салоні-магазині Мірад у м. Рівне ви можете обрати плитка та всі супутні до неї матеріали, в тому числі затірку та клей.
 

ремонт, ванна, плитка

За темою:

 • Мамай зазначив, що котельню 109-го мікрорайону відремонтували
 • Ямковий ремонт: зробили дорогу з Гребінки до Оржиці
 • На Половках тимчасово відключили гарячу воду
 • Топ-5 за тиждень :
  Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.