ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

10:47 30.12


Бублик: "Радив би Мамаю Матвійчука кандидатом у секретарі міськради"

Нардеп, екс-член "Свободи" Юрій Бублик у другій частині інтерв’ю розповів про своє ставлення до Мамая, кандидатів на посаду секретаря міськради та "страусячу" позицію "Самопомочі".

Початок інтерв’ю читайте тут

Мамай сам вийшов на зв’язок і попросив підтримати

- Юрію Васильовичу, про вас нещодавно Олександр Мамай наговорив багато хорошого. Звідки раптом така прихильність, адже ви завжди критикували його, як міського голову? Натомість він казав, що не має співпраці з народними депутатами від Полтави.

- У ВО "Свобода" є люди, яких можна назвати "вічними революціонерами". Я до таких не належу. Міський голова – виборна посада, тому подобається нам чи ні та людина, яку обрали городяни, але мусимо із ним домовлятися про співпрацю. Я давно хотів налагодити діалог із Олександром Мамаєм. Намагався спілкуватися із ним раніше, але натикався на глуху стіну. Він ніби слухає, з усім погоджується, розкладаючи пасьянс на комп’ютері. Це було до нещодавніх виборів. Тепер він втратив монополію на владу. Між першим і другим туром минулої кампанії він сам вийшов на зв'язок через двох підприємців, з якими я товаришую. Просив підтримати…

- Якась своєрідна вийшла підтримка. Я пам’ятаю ваші слова: "Я не за Мамая, я проти Матковського. За Мамая голосувати соромно, а за Матковського – небезпечно".

- На мою думку, Мамай – це менше зло. Крім того, оцінку роботи міського голови даю не я, а виборці, які підтримують його своїми голосами. Тому міський голова Полтави такий, який є – подобається він політикам чи ні, але із ним треба співпрацювати.

Крім того, мер – це не політична, а у першу чергу господарська посада. Політичний момент – це встановлення пам’ятників, надання назв вулицям, вшанування минулого і героїв. Чому дехто не сприймає Мамая? Через його політичні промахи. Наприклад, нещодавно я переконав Олександра Мамая з’явитися на цьогорічне вшанування жертв Голодомору, чого він раніше ніколи не робив. Але він погодився зі мною, що на подібних заходах мер повинен бути. Натомість він запросив мене до ПД "Листопад", на святкування Дня місцевого самоврядування.

Деркач - красива жінка, та секретарем міськради пропоную Матвійчука

- Якщо у вас із Олександром Мамаєм такі приязні стосунки, то кого б ви йому порадили секретарем міської ради?

- Коли я був членом ВО "Свобода", я вимагав, щоб секретарем міської ради став Юліан Матвійчук. За цю кандидатуру могли б проголосувати "Свобода", "Батьківщина" і "Самопоміч". Щоправда, переговори з останніми схожі на розмову зі страусами.

- А що ви думаєте про Оксану Деркач?

- Красива жінка.

- Я маю на увазі, як про можливого секретаря міської ради?

- Я би на її місці більше зробив для міста. Але думаю, при всіх її можливих плюсах колишній шлейф членства у Партії регіонів робить її кандидатуру непідходящою для цієї посади. Розумієте, це буде політично неправильно – після Революції Гідності і всього, що ми пережили.

Крім того, сьогодні Оксана Деркач не зможе зробити для Олександра Мамая того, що зможе Юліан Матвійчук. Я би вимагав, аби на цю посаду обрали саме його. По-перше, він стане гарантом для громадськості у тому, що всі процеси життєдіяльності міста відбуватимуться прозоро, що документи не будуть підписуватися заднім числом і на користь приватної кишені за рахунок городян. По-друге, він забезпечить баланс влади. А по-третє, він стане для Мамая тим самим щитом, який йому так необхідний.

Проблема Мамая - це Матковський

Проблема Мамая може бути у тому, що Матковський стане секретарем міської ради. З цього приводу останній веде посилені перемови у Києві. У нього багато грошей, які на жаль, відчиняють двері до багатьох владних кабінетів. У результаті він може з’їсти законно обраного мера і вдруге у своїй кар’єрі стати в.о. міського голови. Ну а Блок Петра Порошенка, яким він зараз прикривається, не буде поспішати призначати дострокові вибори мера.

- Ви думаєте, що Мамаю після чергових виламаних дверей потрібен захист?

- Останні події у міській раді – це, звичайно, театр абсурду. Якби я був мером, то взяв би великий аркуш паперу, накреслив на ньому таблицю із назвами всіх профільних заступників, управлінь, комунальних підприємств – і поклав би фракціям на стіл задля перемовин і погоджень кандидатур керівників. Тому що амбіції потрібно відстоювати не кулаками і матюками, а олівцем. А потім кожну кандидатуру я би перевірив і за допомогою громадськості, публічно. І хай працюють! Недолік Мамая у тому, що він працює "по старинці", шкодує віддати роботу крикунам. Дати їм шанс показати себе – це відкрити громаді їх істинну природу.

- А якби вас таки обрали міським головою Полтави?

- Якби я був у міській раді, я би у першу чергу на себе взяв два напрямки – освіту і екологію. Освіта – тому що це ідеологічний напрямок, виховання підростаючого покоління у повазі до традицій, героїв, нинішньої країни у поєднанні із сучасними науками і екологічною культурою. Отут ми плавно переходимо до екологічних проблем, яких у Полтаві назбиралося… Я би перевірив і переформатував діяльність КАТП-1628. Прийняв би спеціальну програму поводження із побутовими відходами. Ви в курсі, що Ковалівська сільська рада виділяє 16 га на потреби Макухівського сміттєзвалища? Нам конче необхідне будівництво сміттєпереробного заводу. Уже є попередні домовленості із німцями та канадійцями. Сподіваюся, Полтава зможе для цієї справи залучити необхідні інвестиції та іноземний досвід.

- А якби ви мали більшу владу, ніж очільник міста?

- Я би зробив вибори до місцевих рад раз на три роки, а не на п’ять. Три роки – час цілком достатній для того, аби показати громаді справжні результати.

Анна СОЛТОВСЬКА

бублик, свобода, матвійчук, політика, мамай, деркач, самопоміч

Топ-5 за тиждень :
Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.