ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

17:09 13.01


За два роки полтавці вписали на екомапу області 13 проблем

Кожен бажаючий може зазначити місце проблеми на спеціальній екомапі, описати її та запропонувати шляхи вирішення. Але за час існування проекту відмічено лише 13 екологічних проблем Полтавщини. І всі - поки що невирішені.

Інтернет-ресурс Екомапа http://www.ecomap.org/#/map створений два роки тому. Як показує екомапа Полтавщини, небайдужі до екологічних проблем свого краю люди живуть у Полтаві, Миргороді, Семенівці, Козельщині та в Кременчуцькому районі.

Так, на думку користувачів ресурсу, обласний центр має три екологічні біди. Перша - забруднення Пушкарівських ставків і практичне зникнення Шилівського ставка неподалік. Друга – хронічний брак контейнерів для сміття. І третя – греблі поблизу Полтави, які призводять до оміління Ворскли, її замулення та зникнення іхтіофауни.

Подібні проблеми відмічені і у Семенівці. Жителі селища скаржаться на забруднений ставок Крива Руда, незаконне стихійне сміттєзвалище та неприємний запах від жомової ями, яка залишилася після закриття місцевого цукрового заводу.

Тим часом у річку Хорол в районі Миргорода зливається міська каналізація. Велика кількість проблем – у Кременчуцькому районі. В основному через Ерестовський ГЗК (відсутність питної води належної якості, негативний вплив вібрації від вибухів породи на помешкання і т.д.). Люди також дорікають своїм сусідам, які забруднюють Дніпро і Кагамлик відходами з домогосподарств.

Жаліються полтавці і на незаконний вилов риби у річці Псел в районі ландшафтного заказника місцевого значення «Хорішки», на хронічне забруднення ставку в Козельщині.

Всі із записаних проблем на екомапі позначені як «невирішені». У деяких випадках мешканці області пропонують створити екопатрулі та ввести жорсткі фінансові санкції проти винних у їхній появі.

Екомапа – це ініціатива громадської організації Всесвітній фонд дикої природи в Україні, яка займається захистом навколишнього середовища і боротьбою з екологічними проблемами, які пов’язані із людською діяльністю. Екомапа створена на базі Google Maps API і адмініструється самими користувачами шляхом внесення змін.

За допомогою ресурсу люди можуть також знаходити однодумців та отримувати рекомендації з самостійного вирішення різних екологічних проблем. Оприлюднити їх – лише перший крок. Другий крок полягає у самоорганізації громадян з метою вирішення цих проблем. На жаль, мешканці Полтавської області поки що обмежилися лише першим.

Анна СОЛТОВСЬКА

екологія, Полтава, Миргород, Хорол, Семенівка, Ворскла, екомапа, Дніпро, Кагарлик,

Топ-5 за тиждень :
Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.