17:09 13.01 2405
Кожен бажаючий може зазначити місце проблеми на спеціальній екомапі, описати її та запропонувати шляхи вирішення. Але за час існування проекту відмічено лише 13 екологічних проблем Полтавщини. І всі - поки що невирішені.
Інтернет-ресурс Екомапа http://www.ecomap.org/#/map створений два роки тому. Як показує екомапа Полтавщини, небайдужі до екологічних проблем свого краю люди живуть у Полтаві, Миргороді, Семенівці, Козельщині та в Кременчуцькому районі.
Так, на думку користувачів ресурсу, обласний центр має три екологічні біди. Перша - забруднення Пушкарівських ставків і практичне зникнення Шилівського ставка неподалік. Друга – хронічний брак контейнерів для сміття. І третя – греблі поблизу Полтави, які призводять до оміління Ворскли, її замулення та зникнення іхтіофауни.
Подібні проблеми відмічені і у Семенівці. Жителі селища скаржаться на забруднений ставок Крива Руда, незаконне стихійне сміттєзвалище та неприємний запах від жомової ями, яка залишилася після закриття місцевого цукрового заводу.
Тим часом у річку Хорол в районі Миргорода зливається міська каналізація. Велика кількість проблем – у Кременчуцькому районі. В основному через Ерестовський ГЗК (відсутність питної води належної якості, негативний вплив вібрації від вибухів породи на помешкання і т.д.). Люди також дорікають своїм сусідам, які забруднюють Дніпро і Кагамлик відходами з домогосподарств.
Жаліються полтавці і на незаконний вилов риби у річці Псел в районі ландшафтного заказника місцевого значення «Хорішки», на хронічне забруднення ставку в Козельщині.
Всі із записаних проблем на екомапі позначені як «невирішені». У деяких випадках мешканці області пропонують створити екопатрулі та ввести жорсткі фінансові санкції проти винних у їхній появі.
Екомапа – це ініціатива громадської організації Всесвітній фонд дикої природи в Україні, яка займається захистом навколишнього середовища і боротьбою з екологічними проблемами, які пов’язані із людською діяльністю. Екомапа створена на базі Google Maps API і адмініструється самими користувачами шляхом внесення змін.
За допомогою ресурсу люди можуть також знаходити однодумців та отримувати рекомендації з самостійного вирішення різних екологічних проблем. Оприлюднити їх – лише перший крок. Другий крок полягає у самоорганізації громадян з метою вирішення цих проблем. На жаль, мешканці Полтавської області поки що обмежилися лише першим.
Анна СОЛТОВСЬКА
Як обрати спеціаліста по контекстній рекламі?
09:14 09.09