ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

10:30 15.03


Нові нагороди військовим називатимуться "Захисник України — Герой міста Полтава"

У Полтаві запровадять нагороди для військових "Захисник України — Герой міста Полтава", як найвищої відзнаки для воїнів від Полтавської територіальної громади. Триває позачергова сесія міськради, де їх затвердять.

Відповідно до подання від родин полеглих добровольців — символічно 14 березня підписали розпорядження про сесію Полтавської міської ради, на якій проголосують та отримають нагороди перші 8 добровольців. 

Робоча група продовжує працювати над темою нагород, повідомила секретарка міськради Катерина Ямщикова.

До ряду нагородної лінійки для військових планується додати також годинник з гравіюванням та затвердити дизайн поліграфії з військовою геральдикою.

Трансляція позачергової 51-ї сесії Полтавської міської ради восьмого скликання:

Звання «Почесного громадянина Полтавської громади» отримали вісім воїнів, які полягли у перші роки війни. 

Рішення ухвалили на сесії Полтавської міської ради 15 березня.

Посмертне звання отримали воїни: Микола Чепіга, Олександр Горячевський, Олександр Мочалов, Антон Цедік, Валерій Боняківський, Денис Синюк, Дмитро Коряк та Антон Грицай.

Микола Чепіга народився воїн 10 серпня 1977 року в Полтаві та служив у лавах 24-го батальйону тероборони «Айдар». Загинув 17 червня 2014 року, потрапивши у полон під час звільнення села Металіст на Луганщині. У військовослужбовця залишилися дружина та донька:
Воїни

 

Олександр Горячевський народився захисник 24 червня 1979 року в Полтаві та служив на посаді рядового міліції батальйону патрульної служби міліції особливого призначення «Шахтарськ» ГО МВС України. Загинув 19 серпня 2014 року під час звільнення Іловайська: 

Воїни

Олександр Мочалов народився воїн 28 лютого 1978 року у місті Гавана, Куба та служив на посаді розвідника-санітара 2-го батальйону спецпризначення НГУ «Донбас». Загинув 29 серпня 2014 року, виконуючи бойове завдання під Іловайськом. У військовослужбовця залишилися батьки та донька:

Воїни

Антон Цедік народився захисник 31 липня 1987 року в Полтаві та служив на посаді стрільця-санітара 2-го батальйону спецпризначення НГУ «Донбас». Загинув 29 серпня 2014 року під час виходу з Іловайського котла «зеленим коридором». Був убитий кулеметною чергою. У воїна залишилися батьки.

Воїни

 

Валерій Боняківський народився військовослужбовець 14 січня 1970 року в Полтаві та служив на посаді старшини міліції підрозділу полку патрульної служби міліції особливого призначення «Дніпро-я». Загинув 16 жовтня 2014 року під мінометним обстрілом поблизу села Нетайлове під Донецьком. У воїна залишилися мати, три доньки та внук:

Воїни

Денис Синюк народився захисник 31 травня 1993 року в Полтаві та служив на посаді розвідника 95-ї окремої аеромобільної бригади. Загинув 26 січня 2015 року під час евакуації поранених бійців поблизу села Спартак на Донеччині. У воїна залишилися батьки та дружина.

Дмитро Коряк народився військовослужбовець 25 квітня 1989 року в Полтаві та служив на посаді стрільця-зенітника полку «Азов». Загинув 11 лютого 2015 року поблизу Саханки на Донеччині від уламкових поранень. 

Воїни

Антон Грицай народився захисник 7 травня 1987 року в Полтаві та служив на посаді заступника командира артдивізіону з озброєння полку «Азов». Загинув 15 лютого 2015 року в бою поблизу села Широкине на Донеччині.

Інформація про полеглих захисників взята з «Книги пам'яті».

 

нагороди для військових, Захисник України — Герой міста Полтава

За темою:

  • Полтавцю вручили орден «Золота Зірка»: мінус 50 ворожих танків
  • Ямщикова взяла участь в урочистому нагородженні топ-100 сильних жінок
  • Президент України нагородив шахістку з Полтавщини Наталю Мироненко
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.