16:00 20.07 75
Валерій Мужчіль раніше вже мав проблеми з законом. Він був завербований через Telegram куратором із ФСБ і взяв на себе обов’язок вчинити терористичний акт у Дніпрі за грошову винагороду.
10 липня Чечелівський районний суд Дніпра визнав 30-річного мешканця села Несено-Іржавець, що належить до Новооржицької громади Полтавської області, Валерія Мужчіля винним у державній зраді, терористичному акті, а також виготовленні та носінні вибухового пристрою. За ці злочини чоловікові призначили 15 років ув’язнення. Цю інформацію оприлюднила прес-служба СБУ.
Відомо, що обвинувачений вже мав за плечима ряд кримінальних справ, включаючи крадіжки, нанесення легких тілесних ушкоджень та зґвалтування.
У ході розслідування стало відомо, що обвинувачений діяв не самостійно — у нього був спільник, проти якого також ведеться окреме розслідування. Кошти від куратора надходили на рахунок спільника, котрий потім передавав їх Мужчілю.
Протягом травня і червня 2025 року Мужчіль разом зі спільником проводив візуальне спостереження за об’єктами, визначеними куратором. Він також купив необхідні компоненти — телефон Xiaomi і павербанки, і згідно з інструкціями куратора виготовив вибуховий пристрій у себе вдома.
6 червня 2025 року біля адміністративної будівлі Західної окружної прокуратури Дніпра, імітуючи телефонну розмову, обвинувачений зняв відео і надіслав його куратору для вибору найкращого місця для закладення бомби. Мужчіль навіть встановив окремий телефон для дистанційного спостереження.
За вказівкою куратора, він заклав рюкзак із саморобним вибуховим пристроєм під автомобіль Toyota Camry, що належав прокурору, та приблизно о 16:47 активував вибуховий пристрій дистанційно.
Внаслідок вибуху прокурор отримав опіки та рвані рани на кінцівках. Його автомобіль Toyota Camry, вартістю понад 335 000 грн, був повністю знищений, а автомобіль ВАЗ, що стояв поруч, також постраждав.
Правоохоронці кваліфікували дії Мужчіля за такими статтями:
* ч. 2 ст. 111: Державна зрада, що вчинена в умовах воєнного стану групою осіб.
* ч. 2 ст. 258: Терористичний акт, скоєний групою осіб.
* ч. 1 ст. 263-1: Незаконне виготовлення вибухового пристрою.
* ч. 1 ст. 263: Незаконне носіння та зберігання вибухового пристрою.
Варто зазначити, що справа не розглядалась у змагальному процесі. Обвинувачений уклав угоду з прокурором про визнання своєї вини. Постраждалі — прокурор та власник пошкодженого автомобіля ВАЗ погодилися на затвердження цієї угоди.
Суд взяв до уваги визнання вини та щире каяття обвинуваченого, але звернув увагу на обтяжуючі обставини — рецидив злочинів, спільна діяльність та високий ризик для суспільства.
Суд задовольнив угоду та призначив Владиславу Мужчілю покарання у вигляді 15 років позбавлення волі.
У Лубнах внаслідок ДТП загинув водій
16:45 18.07