ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

18:15 04.12


Збитого підлітка-велосипедиста Артема Левченка перевезли до Полтави

Підліток-велосипедист, якого в центрі міста збила водійка позашляховика, досі перебуває в комі – його днями перевезли до Полтави з Київського інституту нейрохірургії.

Нагадаємо, 14-річний Артем Левченко 6 листопада, близько 14:10, поруч із Корпусним парком постраждав у ДТП – велосипедиста збив позашляховик Merсedes-Benz, яким керувала 34-річна Наталія Саєнко. Жінка в Полтаві займається ресторанним бізнесом – є власницею закладів WOKA та TAU. Винною у ДТП вона себе не вважає, а коментувати ситуацію для преси — не хоче.

Ми зустрілися з мамою травмованого підлітка. Вона, Наталія Левченко, розповіла, що дізналася про аварію, в якій важко постраждав її Тьома, на роботі. За фахом лікар-стоматолог, Наталія Михайлівна зробила перерву, щоб випити води і побачила багато пропущених дзвінків від рідних. Зателефонувавши своїй мамі, дізналася про те, що сина у важкому стані повезли в реанімацію. Так для неї життя розділилося на "до" та "після" і почалися найгірші дні – тижні жаху, невідомості та сподівання на диво.

Жінка постійно носить на руці годинник сина й тримає при собі іконку Миколая Чудотворця, яка з'явилася в родині ще до народження Артема і вважається його оберігом. Наталія Левченко пояснила, чому родина вирішила повернути хлопця до полтавської лікарні.

У певний момент неврологічне лікування травмованого юнака в Київському інституті нейрохірургії завершилося: лікарі зробили все, що від них залежить, щоби допомогти Артему. Тепер, запевняють, залишається підтримувати життєдіяльність та сподіватися на диво. Мама хлопця каже, що його стан дуже важкий, але, поки організм сам тримає тиск і намагається боротися, шанс на одужання є.

Тому було ухвалене спільне рішення транспортувати Тьому до Полтави – як кажуть, вдома й стіни допомагають. А перебування в Києві лише створювало додаткові незручності всім оточуючим.

Там дуже важке відділення – багато важкохворих дітей, і ми займали чиєсь місце. А мами теж хочуть бути поруч зі своїми дітками. У Полтаві ж ми вдома, тут все поруч. Тому вирішили їхати додому

– пояснила жінка.

Ми наважилися розпитати у неї подробиці про день аварії, стан Артема та події останніх трьох тижнів.

Питання до транспортування до Києва вирішили за 15 хвилин

Оскільки підліток, який постраждав в аварії, виглядав старше своїх років, швидка допомога відвезла його не в дитячу лікарню, а в Полтавську обласну клінічну лікарню. Вже потім з'ясувалися обставини, але травмованого хлопця залишили в реанімації, де вже багато років лікарем-анестезіологом працює його батько Олег Левченко. Того дня, коли привезли Артема, Олег також був на зміні...

Одразу провели дослідження і встановили діагноз: "політравма, перелом основи черепа" – це вкрай тяжкі ушкодження. Стан хлопця стрімко погіршувався і лікарями було ухвалене рішення про занурення його в медикаментозний сон. Наступного ранку буквально за 15 хвилин вирішили питання про перевезення пацієнта в Київський інститут нейрохірургії ім. Ромоданова НАМН України.

Ми їхали санітарним транспортом в Київ, а в інституті нейрохірургії вже чекали нас – знали, що везуть "важку" дитину. У відділенні ще залишалася професор Людмила Вербова – мала йти з цього дня у відпустку, але побачила, що стан дитини вкрай важкий і залишилася ще на тиждень заради Артема. Як тільки приїхали, перевели Тьому на ШВЛ (апарат штучної вентиляції легень) і в цьому стані зробили комп'ютерну томографію. Під вечір зробили ще одну КТ – вже з апаратом ШВЛ, бо Артем вже не дихав

– розповіла мама Артема Наталія Левченко.

За словами жінки, друга комп'ютерна томографія показала стан без змін, але суто за клінічними проявами професорка зрозуміла, що стан критично погіршується і необхідне термінове хірургічне втручання. Операційну розгорнули буквально за чверть години і того ж вечора Артема прооперували. Лікарі впевнені – якби цього не зробили, родина не мала би навіть примарної надії.

Дуже допомагають небайдужі люди

Хлопець три тижні перебував у відділенні інтенсивної терапії інститут нейрохіргургії, і весь цей час поруч із ним були батьки. Щодня робилися безліч аналізів і досліджень, готувалися суміші для парентерального харчування та введення поживних сумішей через зонд, і це все лягло на плечі рідних. Наталія Левченко розповіла, що їм дуже допомогли добрі люди, надавши житло для тимчасового проживання. Також допомогла лікарня, надавши деякі медикаменти безоплатно за державною програмою. Але більшість ліків, а також кров та плазму для переливання, засоби медичного призначення для щоденного догляду та ще багато чого батькам довелося купувати самим.

 — Я не знаю точно, скільки це грошей, але знаю, що дуже багато. Знаю, що лише один із багатьох уколів – це антибіотик, і він коштував 1100 гривень за одну ампулу, – розповіла прабабуся Артема Левченка, легендарна полтавська журналістка Віра Чазова.

Віра Олександрівна розповіла, що допомогу збирають небайдужі люди чи не з усієї Полтави: в Слов'янському клубі, в Раді ветеранів, де Віра Чазова очолює волонтерський центр. 27 листопада в ПНВО №14, де навчається Артем, його однокласники провели благодійний ярмарок, на якому пропонували придбати поробки власного виробництва – таким чином зібрали за один день понад дев'ять тисяч гривень. Допомогу від самого початку збирали й передавали не лише однокласники Артема, а навіть учні початкових класів – вся школа щиро підтримує хлопця та бажає йому одужання.

Нам дуже допомагають небайдужі люди – на картку просто приходять гроші, іноді від людей, яких ми навіть не знаємо. Одні люди нам просто дали ключі від вільної квартири, і ми там жили. Було багато пропозицій допомоги – в Києві пропонували нам і допомогу з житлом, і з харчуванням. До лікарів і до медицини низький уклін – вони робили все, що могли

– дякує Наталія Левченко.

Спочатку рідні сподівалися, що вдасться направити Артема на лікування за кордон. На жаль, після проведених консультацій лікарі дійшли згоди, що вкрай важкий стан пацієнта не дозволяє транспортувати його на великі відстані.

Мама хлопчика та його кривдниця — знайомі

Про те, що ймовірна винуватиця ДТП Наталія Саєнко заявляє, нібито допомагає коштами на лікування постраждалого Артема, його рідні дізналися з соцмереж. За словами мами Артема, ані кермувальниця злощасного Merсedes-Benz, ані її представники на зв'язок із родиною не виходили.

Хоча для цього не потрібно було навіть шукали контакти – лише набрати номер з телефонної книги. Як виявилося, жінки знайомі: власниця ресторанів Наталія Саєнко буквально цього літа лікувала зуби в лікаря-стоматолога Наталії Левченко.

Ми не надавали картку для розповсюдження – це зробив хтось зі знайомих. Повірте, нам тоді було не до того. Можливо, ця жінка десь взяла номер картки Олега. На картку приходило багато грошових переводів – ми за цим навіть не стежили. Там був якийсь платіж, я не можу сказати, що він був дуже великий. Ми хочемо повернути його назад і зафіксувати, що ми відмовилися від цієї допомоги. Вона намагалася – але нам це не потрібно. Коли ми думали, що доведеться їхати в іншу країну на лікування, ми збирали кошти звідусіль – здоров'я дитини то головне. Ненависть і емоції – то вже інша справа. На даний момент ці гроші нам нічим не допоможуть

— сказала згорьована мати.

Найбільше Наталія Левченко хоче, щоби слідство було проведено швидко й справедливо. Щоб не затягували, як із Зайцевою в Харкові. Дії, спрямовані на замітання слідів ДТП, поведінка родини Саєнків викликає у мами постраждалого юнака сильні емоції, які вона сама називає ненавистю.

Слідство триває

Як розповів нам адвокат родини Артема Володимир Рахманов, наразі слідство триває та потребує проведення додаткових експертиз. Експерти чекають можливості провести повну судово-медичну експертизу, але це буде можливо лише після закінчення лікування Артема. Поки що вивчається медична документація. Але найголовніша – трасологічна експертиза. Адже достеменно ще не встановлено, за якою траєкторією рухалися всі учасники ДТП, і найголовніше питання зараз – встановити, в якому напрямку їхав Артем. Найгірше, що свідків аварії, яка сталася в центрі міста посеред білого дня, недостатньо.

Хоча в машині Саєнко під час скоєння ДТП був відеореєстратор, поліції на експертизу прилад був наданий лише наступного дня і з пустою флеш-картою.

Якщо жінка вважає, що вона не винна, то, на мою думку, не було би нічого поганого, якби відео було надане. А оскільки відеодокази не надаються, то виникають якісь небезпідставні сумніви

– зізнався Володимир Рахманов.

Утім, адвокат наголошує, що слідство йде назустріч йому, як представнику родини потерпілих, і наразі виконуються всі необхідні дії, які мають бути виконані. Його допускають до матеріалів справи та участі в слідчих експериментах.

На місці слідчий фіксує всі дані – фактичні обставини. А щоб провести експертизу, залучають спеціальних людей, які мають відповідну освіту – експертів, співробітників певних установ МВС, які можуть зробити певні висновки. Але експертизу призначає суд після того, як відкрито кримінальне провадження

– пояснив Володимир Рахманов.

У зв'язку зі змінами в порядку дій тепер для призначення кожної експертизи потрібно рішення суду, тож досудове розслідування займе кілька місяців, пояснив адвокат.

Наразі незрозуміло, чи перевищила Наталія Саєнко швидкість – це питання досліджується експертами. За словами Володимира Рахманова, на даний час експертами використовується лише одна методика для визначення швидкості руху – по наявності слідів гальмування. Оскільки машина нового зразка, там обов'язково є антиблокувальна система, яка унеможливлює блокування коліс під час екстреного гальмування. Відповідно, сліди не залишаються. Тому в даному випадку встановити факт перевищення швидкості можна лише за показами свідків. Наразі є лише три свідки події, але рідні Артема Левченка впевнені, що є ще люди, які були свідками чи були поруч у той час і могли щось бачити.

Тому Наталія Левченко звертається до полтавців з проханням не бути байдужими та обізватись тих, хто був вдень 6 листопада близько 14:10 в районі школи мистецтв у центрі міста.

Після ДТП із авто Саєнко швидко зняли номери/poltava.to

аварія, трагедія, ДТП, резонанс

За темою:

  • Біля Кобеляк сталася розгерметизація газопроводу
  • У Полтаві немає електрики на шести вулицях
  • Витік газу стався на Полтавщині
  • Топ-5 за тиждень :








    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.