ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

20:00 17.12


Землю під археологічною пам'яткою вирішили повернути державі

На Полтавщині зобов’язали повернути у власність держави 2 га землі на території, де розташована частина пам’ятки археології.

 

За позовом Диканської окружної прокуратури одного з власників земельних ділянок, на яких розташована частина пам’ятки археології місцевого значення, зобов’язано повернути у власність держави 2 га землі вартістю понад 13 млн грн. Йдеться про могильник IV — початку V століть черняхівської культури, що знаходиться в селі Кантемирівка Чутівської територіальної громади. Про це повідомили у Полтавській обласній прокуратурі.

Інші три позови перебувають на розгляді в Чутівському районному суді.

Упродовж 2019-2020 років Головне управління Держгеокадастру у Полтавській області передало у приватну власність чотирьом фізичним особам для ведення особистого селянського господарства земельні ділянки загальною площею майже 8 га. Водночас прокуратура встановила, що на цих ділянках знаходиться частина пам’ятки археології місцевого значення загальною площею 1,9 га. З метою захисту інтересів держави в особі Полтавської обласної військової адміністрації прокуратура звернулася з позовом до суду.

Відповідно до інформації комунального закладу «Центр охорони та досліджень пам’яток археології» Полтавської обласної ради, пам’ятка археології – ґрунтовий могильник IV-початку V століть черняхівської культури знаходиться на північно-західній околиці села Кантемирівка (на території колишнього урочища Хозари).

У 1924 році поселення та могильник виявлений археологом Михайлом Рудинським під час дослідження трьох курганів із глибокими похованнями та підбоями "катакомбного" типу.

У 1945 році дослідження пам’ятки продовжено археологом Іваном Ляпушкіним.

У 1948 році археологом та науковцем Євгенією Махно розкопано 10 безкурганних поховань та наземну споруду на дерев’яному каркасі, вимазаною глиною. Під стіною виявлені ліпні горшки та гончарні миски.

У квітні 1979 року рішенням виконавчого комітету Полтавської обласної ради народних депутатів затверджено межі охоронної зони могильника.

У квітні 1982 року рішенням Полтавської обласної ради народних депутатів могильник внесено до Переліку пам’яток історії та культури Полтавської області.

У травні 1983 року на вказану пам’ятку археології працівниками Полтавського обласного управління культури складено паспорт, схематичний план, акт технічного огляду та зобов’язання по її охороні.

земля, пам'ятка, історія, прокуратура, закон

За темою:

  • На Полтавщині конфіскують 119 гектарів землі росіян і білорусів
  • Земельні ділянки у Полтаві: вибір для майбутнього
  • Топ-5 за тиждень :








    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.