ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

15:00 12.04


10-річну дитину серед ночі вигнали з дому: випадок насилля у Полтаві

Батько та мачуха вигнали дитя з дому опівночі. Голодна, брудна дівчинка попросила перехожого зателефонувати родичеві, щоб той забрав її з вулиці. Це сталось в обласному центрі, в мікрорайоні Сади-2.

Черговий випадок жаху, що існує поряд з нами. У сусідньому будинку, у сусідньому під’їзді, іноді прямо за стіною – те, що більшість навчилася не помічати, і з чим соціальні служби стикаються майже щодня.
10-річну дівчинку батько та мачуха опівночі вигнали з дому, вона була голодна, брудна і мала вошей. Дитина попросила подзвонити випадкового перехожого до іншого родича, який забрав її додому серед ночі.
Вона, її брат та сестра знаходяться на обліку служби у справах дітей Шевченківської райради. Дівчата вже перебували у Центрі соціально-психологічної реабілітації дітей, також родина знаходилась під соціальним супроводом соцслужб. Однак після його завершення до органів опіки спочатку звернулася старша сестра дівчинки, а згодом і брат з приводу фізичного насилля батьків щодо них. Зараз обоє живуть з родичем (саме із тим, якому просила зателефонувати).
Зараз дитина у лікарні, її оглянули, надають медичну допомогу, до батька вона повертатись не хоче, тож будемо влаштовувати її до дитбудинку.
Служба у справах дітей завжди намагається зберегти сім’ю там, де це фактично можливо, допомагає налагодити родинні стосунки. Це важкий вибір, але іноді залишатись із біологічними батьками – великий ризик для здоров’я та психіки дитини. У даному випадку служба подала позов про позбавлення батька батьківських прав.
Проблемам краще запобігати, ніж згодом вирішувати та долати наслідки. Тому якщо вам відомо про потенційні ризики подібних ситуацій – звертайтеся на гарячу лінію служби у справах дітей Шевченківської районної рад
и, – повідомив Сергій Хавренков, голова ради.

 

Керівник служби у справах дітей Шевченківського району Полтави Рустам Азізов розповів подробиці. Після того, як мати трьох дітей померла, батько зійшовся з іншою жінкою, котра має також власних дітей.

– Нині в родині жили діти матері і батька, троє батькових потерпали від насилля.  Родина вже була під пильним наглядом соціальних служб. Ми вилучали з сім’ї батькових дітей, вони були в Центрі соціально-психологічної реабілітації дітей. А батьки тим часом взялись за розум, навідували дітей, тож дівчатка попросились додому, у родині нібито все налагодилось. Згодом ситуація загострилась знову: діти скаржились на фізичне насилля з боку батьків. Тож двох із дітей, старших, 14 -річного хлопчика та 16-річну дівчинку забрав до себе дядько, рідний брат батька. Нині ж нам стало відомо, що найменшу вигнали на вулицю. Дядько збрав і цю дитину вночі, бо куди ж дітись, – каже Азізов.

Уранці дядько та 10-річна племінниця прийшли у службу у справах дітей, дитина написала заяву. Тепер служба клопочеться, аби батька позбавили батьківських прав, а дядько міг оформити опіку над старшими. Чи захоче він взяти й молодшу сестру – поки питання відкрите.

– Я просто не потягну ще й третю дитину, – казав раніше чоловік працівникам служби.

Справа у тім, що поки батько не позбавлений прав, то дядько не може отримувати фінансову підтримку від держави на виховання дітей.

Поки що наймолодша дівчинка у лікарні, далі її передадуть, скоріше за все, в дитячий будинок у Гадяч. Пізніше буде відомо про  статус дитини та чи забере і її до себе рідний дядько.

Батько та його співмешканка на контакт зі службою не йдуть, до житла фахівців не впускають, повідомляє Коло.

діти, насилля

За темою:

  • У Полтаві шукали двох дітлахів
  • Після кількох тижнів розшуку знайшлася 14-річна полтавка
  • Что такое Pop it антистресс и как им играть
  • Топ-5 за тиждень :

    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.