ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

13:00 22.11


108 тисяч товстолобиків поповнили водойми Полтавщини

Близько чотирьох з половиною тонн, а це понад 108 тисяч екземплярів дволіток товстолобика, випустили у п'ятницю у водойми Кременчуцького та Кам’янського водосховищ.

Рибу запускали в рамках відновлення екологічної ситуації в Дніпрі, а сама операція із зариблення проводиться щороку за кошти користувачів і під контролем співробітників Полтавського рибоохоронного патруля.

Про це повідомляє телеканал Центральний.

Молодняк полтавці замовили в «Іркліївському розпліднику рослиноїдних риб» Чорнобаївського району на Черкащині. Це єдине в Україні державне підприємство з розведення риби. Тут вирощують коропа, товстолобика та білого амура, а ще сома та щуку, та такі види осетрових, як стерлядь та веслоніс.

Цей розплідник – повносистемне господарство, де вже тридцять років займаються вирощуванням товарної риби, рибопосадкового матеріалу. З цього ставка площею у пів гектара, де накопичили 17 тонн товстолобика, на зариблення полтавцям відвантажили близько чотирьох з половиною тонн дворічного малька вагою близько  ста дев’яноста грамів.

Віталій Загубина, начальник дільниці ДП «Іркліївський розплідник рослиноїдних риб»

- В зимівлі ми накопичили, з вирощувальних ставків пересадили, ущільнили тут, він повинен зимувати, але зараз тепло, температури плюсові дозволяють, і проходить зариблення Кременчуцького водосховища. Неводом закидаєм, невід підтягуємо, концентруємо рибу і відвантажуємо. Все настроєно, в неводі зараз десь сім тонн риби.

Весь процес відвантаження риби ретельно контролювали співробітники Полтавського рибоохоронного патруля. Всього ж з Іркліївського розплідника рослиноїдних риб на полтавські водойми поїхало понад сто вісім тисяч екземплярів дворічного товстолобика.

І три тонни зарибку випустили поблизу села Липове Глобинського району у Сулинську затоку Кременчуцького водосховища. 

Як розповідають іхтіологи, зазвичай після зариблення риба збивається в косяк, оскільки боїться пересуватися. Близько тижня вона скупчуватиметься  на одному місті, а потім вже розпливеться по водосховищу. Тож в цей тиждень важливо її охороняти, оскільки браконьєри її легко можуть виловити.

Оксана Кулинич, начальник Управління Державного агентства рибного господарства у Полтавській області      

- Після зариблення рибпатрулем буде встановлено чергування. Тиждень по два інспектори, щоб охочі до наживи браконьєри не виловлювали зарибок.

За словами начальника Управління Державного агентства рибного господарства у Полтавській області Оксани Кулинич, це зариблення відбувається за кошти користувачів водних біоресурсів, які здійснюють промислових вилов риби в зоні дії Полтавського рибоохоронного патруля. 

Оксана Кулинич, начальник Управління Державного агентства рибного господарства у Полтавській області

- Зариблення проводилося в рамках програми показників зариблення Кременчуцького і Кам’янського водосховищ, розробленого Інститутом рибного господарства національної академії наук України.

Ця затока є природним риборозплідником цінних видів риб – судака, ляща, сазана, але, наприклад, цього року тут значно менше риби, говорить Оксана Кулинич.

зарибнення

За темою:

  • Знайшли тіло полтавця, який випав із човна
  • На Ворсклі перекинувся човен із трьома рибалками
  • У Коломаку під Полтавою стався масовий мор риби
  • Топ-5 за тиждень :

    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.