ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

15:45 16.03


Волонтери створили всеукраїнський велосипедний маршрут, який проходить через Полтавщину

Велосипедний маршрут "Вишиваний Шлях" стане спільним проектом для десяти українських областей і розповість туристам про піраміди в Полтавській області.

Як говорять ініціатори, все почалося у 2011 році, коли один з авторів проекту Анатолій Циркун подолав всесвітньо відомий Шлях Пілігримів в Іспанії — El Camino de Santiago. Цим шляхом уже понад півстоліття подорожують мандрівники з усього світу. Анатолій був у дорозі 11 днів і пройшов пішки близько 300 км. Ця подорож змінила його життя.

Тому разом з однодумцями він вирішив розробити унікальний туристичний шлях через всю Україну, який би інтегрувався в європейську мережу маршрутів.

Над "Вишиваним Шляхом" ентузіасти працюють вже більше року. Проект залучив до роботи фахівців з пішохідного туризму, волонтерів-мандрівників, Асоціацію велосипедистів Києва, провідних екскурсоводів, тревел-блогерів, активістів.

Загалом пішохідний та велосипедний маршрут має довжину у понад дві тисячі км. Він розроблений таким чином, щоб шлях пролягав не автомобільними трасами, а лісовими стежками, і проходив повз дивовижні пам'ятки культури та захоплюючі краєвиди. Маршрут можна буде проїхати на велосипеді, пройти пішки, а певні частини можна подолати навіть верхи на коні.

"Вишиваний Шлях" проходить повз 310 населених пунктів та більше 500 туристичних атракцій. На Полтавщині він проходить через Чорнухи, Лубни, Миргород, Великі Сорочинці, Шишаки, Решетилівку, Полтаву, Диканьку та Опішню. Також - повз піраміди-усипальні в Березовій Рудці на Пирятинщині та в Комендантівці Кобеляцького району.

Популяризатор велосипедного руху у Полтаві Ірина Садовнікова говорить, що будь-які подорожі — це дуже хороший спосіб пізнавати світ, свою країну, зустрічати цікавих людей, а велотуризм — це ще й доволі дешевий і тому доступний вид мандрів:

Саме тому проект "Вишиваний Шлях" є важливим для всієї країни, і не лише для Полтавщини, бо дає можливість зустріти чимало прекрасних людей, побачити як і чим вони живуть, почути їхні історії, а заразом і випробувати себе, знайти команду, відкрити свій рідний край, як би банально це не звучало. Бо насправді українці, на жаль, дуже мало подорожують і ще менше цікавляться навіть місцем, де вони народились і прожили все життя, рідко виїздять навіть за кордони своєї області. Це не сприяє порозумінню у суспільстві, а тільки посилює відокремленість.

Якщо організатори знайдуть додаткове фінансування, то розроблять сайт і мобільний додаток. Офіційне відкриття проекту відбудеться у травні 2016 року.

велосипед, туризм, маршрут

Топ-5 за тиждень :
Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.