ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

19:10 20.07


Полтавська влада: перезавантаження чи вистава? ФОТО

У п'ятницю, 20 липня, відбулася чергова 16-та сесія Полтавської міської ради сьомого скликання, яка, крім ухвалених рішень, принесла кадрові пертурбації у владних кабінетах.

 

На початку тижня на Погоджувальній раді представники одразу кількох депутатських фракцій заявили, що вони планують бойкотувати сесію міськради і прогнозували, що сесія не відбудеться через відсутність кворуму, на що міський голова нагадав про свої повноваження розпустити міську раду. Лунали припущення, що на сесію прийдуть максимум 19 депутатів при мінімально необхідних для голосування 22-х.

Утім, побоювання виявилися марними: на сесію зареєструвалися 24 депутати міської ради, що спільно з міським головою дало загальну кількість у 25 осіб. Тож, сесія відбулася.

Загалом на порядку денному було 46 основних та шість додаткових питань для голосування. Але контраверсійне питання про надання згоди на розміщення багатоквартирних житлових будинків із вбудовано-прибудованими приміщеннями громадського призначення та дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки по вулиці Половка, 83 було знято ще до початку сесії.

Також були зняті з порядку денного ще кілька спірних питань. За поданням Олега Бєлоножка зняли питання 6 та 12, які стосувалися затвердження документації із землеустрою та надання згоди на розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності. З ініціативи Юліана Матвійчука не голосували по питанням 18, 37 та 52 — про внесення змін та доповнень до рішення чотирнадцятої сесії Полтавської міської ради сьомого скликання від 16.02.18 "Про затвердження переліку об'єктів комунальної власності територіальної громади м. Полтава, що підлягають приватизації в 2018 році", про встановлення розміру пайової участі в розвитку інфраструктури міста та про схвалення концепції вшанування пам'яті жертв Голодомору в Полтаві.

Це те, проти чого ми завжди виступали: коли забудовник робить собі пайову участь 0,05 відсотків, не наповнюючи бюджет нашого міста. У 18-му питанні мова йде про скандальну вечірню школу. Треба розглядати це питання, дивитися що там за підприємець і що він хоче там зробити, бо ходять різні чутки. Можливо, це буде аукціон. Я пропоную зараз це питання виключити  

– заявив під час сесії Юліан Матвійчук.

Натомість він запропонував внести до порядку денного проекти рішень про внесення змін до складу виконавчого комітету Полтавської міської ради та про припинення повноважень  заступника міського голови з питань УЖКГ Андрія Ляміна.

Цю пропозицію на диво легко підтримав міський голова.

Певна частина голів депутатських фракцій захотіли перезавантаження в міській раді. І я так розумію, інша частина депутатських фракцій хоче того ж самого. Перезавантажуємось? Добре. Добре!  Перезавантажуємось! До наступної сесії я провожу консультації з усіма без виключення головами фракцій і приймаємо рішення, виходимо з якоїсь певної позиції. Тоді у нас звільняється Лямін, Нікіпєлов, знімаємо голів комісій, які в першу чергу хочуть завантаження. Це голова регламентної комісії Луценко, голова земельної комісії Корчака, голова комісії з гуманітарної сфери Кудацький. Міняємо голів, сідаємо за стіл перемовин, ставимо нових і виходимо на наступну сесію всі без виключення депутатські фракції з одним прийнятим рішенням

– заявив Олександр Мамай.

За словами мера, обидва його заступники – з питань ЖКГ Андрій Лямін та з юридичних питань Віталій Нікіпєлов – за дивним збігом обставин виявилися в цей день на лікарняному.  Тому, зазначив Мамай, їх звільнять лише після виходу на роботу. Пізніше мер зізнався журналістам, що він не хоче звільняти Ляміна – той його повністю влаштовує, бо він на своєму місці. Так само й Нікіпєлова, який відповідальний, сумлінний і добре виконує свої повноваження. Тому очільник міста не виключає, що візьме цих людей на їх посади знову. Навіть більше – вже планує це зробити.

Тож, за результатами розгляду питань щодо зміни складу виконкому, звільнення заступників міського голови та зміни голів депутатських комісій депутати сьогодні ухвалили наступні рішення.

Андрія Ляміна та Віталія Нікіпєлова виключили зі складу виконавчого комітету, а також звільнили їх із посад заступників міського голови, припинивши їх повноваження та службу в органах місцевого самоврядування. За пропозицією секретаря міської ради Оксани Деркач до складу виконавчого комітету включили представника між фракційної депутатської групи "Єдність" Олександра Хардіна, директора ПП "Концерн Текстиль", збільшивши кількість виконкому до 17 осіб.

Окрім того, відбулися зміни голів постійних депутатських комісій. Артема Чубенка призначили замість Сергія Луценка головою комісії з питань місцевого самоврядування, законності, правопорядку, інформаційної політики, регламенту, депутатської етики та антикорупційної політики. Ліліана Бєлашова замість Олександра Кудацького стала головою комісії з питань розвитку культури, освіти, фізкультури, спорту та молодіжної політики, підтримки ветеранів війни та учасників АТО, соціального захисту населення, охорони здоров'я, материнства і дитинства. Володимир Медяник замість Володимира Корчаки очолив комісію з питань регулювання земельних відносин, охорони довкілля, природокористування.

Якщо буде прийняте політичне рішення, ми скличемо позачергову сесію, на якій розкладемо всі посади і комісії . Сьогодні ті голови фракцій, які не прийшли на сесію, зрозуміють, що так робити не можна. Можна прийти на сесію і висловити свою позицію – підтримати чи не підтримати якесь питання

– прокоментував ситуацію Олександр Мамай.

Всі інші питання порядку денного сесії були ухвалені більшістю голосів швидко та майже одностайно.

сесія, міскрада, міськвиконком, звільнення, влада, Олександр Мамай

За темою:

  • Полтава допоможе грошима родинам, чих будинки зруйнувала ворожа ракета
  • З наступного року полтавці платитимуть за гаражі уп'ятеро дорожче
  • Електронний квиток у громадському транспорті прирівняли до паперового
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.