ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

15:10 31.03


У Чутівському районі касир комунального ринку привласнив 151.5 тисячі гривень

Суд призначив один рік іспитового строку касиру КП "Артемівський ринок", який зібрав у підприємців 151.5 тисячі гривень за оренду торгівельних точок і залишив їх собі.

Чутівський районний суд визнав касира "Артемівського ринку" винним у вчиненні злочинів, передбачених ст.191 ч.4 КК України (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) та ст.358 ч.3 КК України (Підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів). Чоловіку призначили один рік випробувального терміту та на той самий строк позбавили права займати посади, пов'язані з обслуговуванням товарно-матеріальних цінностей.

Слідство з'ясувало, що протягом 2011–2013 років касир КП "Артемівський ринок" отримував від підприємців гроші за оренду торгівельних місць. Частину грошей чоловік не оприбуткував до каси підприємства та привласнив їх. Крім того, касир вносив неправдиві відомості до касових книг та книги обліку розрахункових операцій щодо суми коштів, які надходили.

Допитаний на судовому засіданні обвинувачений у скоєнні злочину винним себе не визнав. Він пояснив, що не привласнював гроші, а клав їх у сейф директора. За його словами, всі кошти оприбутковувались в кінці місяця для рентабельності ринку.

Однак нинішній директор повідомив суду, що на підприємстві була проведена інвентаризація розрахунків та оприбуткування готівки до каси за період з 14.04.2011 р. по 1.01.2014 р. При перевірці було виявлено, що частина коштів, яка сплачувалась підприємцями ринку за послуги підприємства, не вносилася в касу. Так, інвентаризаційна комісія встановила, що в результаті порушень чинного законодавства, підприємству було завдано збитків на суму 507.1 тисячі гривень.

Ознайомившись із документами, суд визнав доведеним розмір збитків, заподіяних підприємству, лише на 151.5 тисячі гривень. Тому суд ухвалив стягнути цю суму з касира на користь комунального ринку. Також обвинувачений має сплатити підприємству 6.3 тисячі гривень, витрачених на правову допомогу.

В ході досудового розслідування майно касира арештували. До набрання вироком законної сили воно залишатиметься арештованим.

Вирок буде вважатись чинним 24 квітня, якщо його не оскаржуватимуть в Апеляційному суді Полтавщини.

ринок, касир, суд, Чутове

Топ-5 за тиждень :
Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.