ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

12:14 03.04


У магазинах маскують російські товари

В українських супермаркетах та магазинах із полиць зникли товари, штрих-код яких розпочинається на 046, проте це зовсім не означає, що зникли і самі російські товари.

Експерти стверджують, що 90 відсотків російських товарів пішли з українського ринку, однак на практиці вони нікуди не зникли, а просто "заховалися" в українську упаковку з українським штрих-кодом. На полицях ми бачимо й надалі, приміром, каву "Жокей", однак біля неї вже не стоїть примітка, що цей товар з Росії, а на упаковці ви знайдете Дніпропетровського виробника та фасувальника, - розповідає ТСН.

За словами експерта Олексія Дорошенка, російські виробники масово перекинули обладнання для фасування товарів в Україну, тому за нормами законодавства вони вже нічого не порушують.

Ви можете привезти тонну прального порошку та розфасувати його в Україні, але ви не можете привезти пачку, тому що пачка підпадає під санкції, а тонна – ні

- пояснив експерт.

Нагадаємо, в Україні діє санкційна норма, за якою супермаркети та торгівельні підприємства зобов'язані позначати російські товари спеціальною позначкою, яка означає, що товар виготовлено в Росії, однак на практиці такі санкції виявились дуже малоефективними через відсутність інформаційного роз'яснення та прогалини в українському законодавстві.

закон, Росія, товари, санкції

Топ-5 за тиждень :
Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.