12:23 14.04 5728
257 голосів у Верховній Раді 14 квітня подали свої голоси за 18-го в історії України прем’єр-міністра.
Запам’ятаємо цей день. Справді історичний, бо в надзвичайно складну, драматичну історію сучасної України вписується новий рядок. 14 квітня новим главою уряду став 38-річний Володимир Гройсман. Він - чи не наймолодший прем’єр-міністр України за історію. Брати до уваги Сергія Арбузова, який у майже 38 років протягом місяця у буремний період Майдану виконував обов’язки глави уряду, мабуть, не слід. Це всі розуміють. Арбузов тоді займався одним – утечею за межі держави з награбованими тут статками.
Але справа не тільки в молодості нового прем’єра. Тут варто говорити, що молодо – то не завжди зелено. Володимир Гройсман на посаді мера Вінниці реально довів, що вміє змінювати ситуацію на краще для людей, що є міцним і прогресивним господарником.
Правда, все це ми сприйматимемо наразі просто як аванс, бо старими заслугами оцінювати нового главу уряду ніхто не буде. Як аванс будемо сприймати і ті сигнали протягом останніх днів непростих переговорів із формування нового Кабміну, що Володимир Гройсман не буде слухняним хлопчиком у руках Петра Порошенка. Якщо це не хитро задумана і вміло зрежисована гра, котра мала продемонструвати самостійність у вчинках нового прем’єра, то варто зважити хоча б на факт його відстоювання призначення тих людей, яких він бачить в уряді, і в тім числі, аби у новому уряді не було того ж Віталія Ковальчука, дуже близької до Порошенка людини.
З іншого боку не може не насторожувати факт, що знайдений компроміс схожий на «договорняк». Бо не можна по-іншому оцінювати пакетне голосування, в якому одночасно голосувалася відставка Яценюка, призначення Гройсмана новим главою уряду та – увага! – скасування Постанови Верховної Ради від 16 лютого 2014 року про незадовільну оцінку роботи уряду.
Це схоже на просто ганьбу. Тоді, у лютому, за Постанову проголосували 247 народних депутатів. У такому разі не вистачало сьогодні, 14 квітня, у сесійній залі лише одного акту. Аби ті, хто тиснув кнопки за незадовільну оцінку уряду Яценюка практично рівно два місяці тому, вишикувались перед трибуною з Яценюком на ній, стали на коліна та попросили у нього вибачення…
Тим не менше, Володимир Гройсман став прем’єр-міністром. Як він буде працювати – час покаже. Ми будемо уважно стежити за цим. Новий глава уряду вже незабаром має представити програму діяльності новоствореного Кабінету Міністрів. Поки що ж запам’ятаємо його заключну фразу у залі, де перед голосуванням частина депутатів скандувала «Ганьба». Володимир Гройсман сказав: «Я покажу, як треба управляти країною!».
Варто додати, що усі нардепи від Полтавщини проголосували сьогодні за Гройсмана. Окрім Андрія Реки, який цими днями перебуває у складі української делегації в Німеччині.
Всі прем’єр-міністри України з 1991 року
Анатолій ГАРКУША
Як обрати спеціаліста по контекстній рекламі?
09:14 09.09