ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

19:25 23.04


Винахідники Полтавщини пасуть задніх в Україні

22 квітня в Центральному будинку офіцерів Збройних Сил України у Києві проведено церемонію нагородження переможців Всеукраїнського конкурсу "Винахід року – 2015". Серед переможців немає полтавців.

Урочистий захід відбувся в рамках відзначення в Україні Міжнародного дня інтелектуальної власності. Захід було організовано Державним підприємством "Український інститут інтелектуальної власності" (Укрпатент) під егідою Державної служби інтелектуальної власності України (ДСІВ).

У 2015 році на конкурс було подано 394 роботи, серед яких 161 винахід і 233 корисні моделі. Кращим у 2015 році став винахід "Спосіб транспортування вакуумно-дугової катодної плазми із фільтруванням від макрочасток і пристрій для його здійснення", створений в Національному науковому центрі "Харківський фізико-технічний інститут"; друге місце присуджено винаходу "Паливний відсік верхнього ступеня ракети-носія", патентовласник – Державне підприємство "Конструкторське бюро "Південне" ім. М.К. Янгеля"; на третьому місці – винахід "Міцелярна композиція для доставки протиракового препарату", патентовласник – Київський національний університет ім. Т.Шевченка.

За результатами конкурсу також визначені переможці в абсолютній номінації "Краща корисна модель року", "Кращий винахід серед молоді", "Краща корисна модель року серед молоді".

Також визначені переможці першості у 17 регіонах (16 областей і місто Київ), серед яких представники Полтавщини - відсутні. Чому? Тому, що наші земляки-винахідники подали таку мінімальну кількість винаходів, з яких неможливо було обрати кращий у Полтавській області проект. Тож куди зникли винахідники Полтавщини?

Державна служба інтелектуальної власності України повідомила, що серед регіонів України найбільше робіт подали Київ і Київська область (152), далі йдуть Харківська (75), Дніпропетровська (24), Запорізька (23), Львівська (22) та Одеська (21) області. Жодної роботи не надійшло з Івано-Франківської та Тернопільської областей. Інші області подали лише один-два патенти, тому не брали участі у визначенні кращого винаходу в регіоні.

конкурс, винахід, патент

Топ-5 за тиждень :








Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.