ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

19:59 26.04


Минулоріч у Полтаві надали більше 50 тисяч адмінпослуг

За минулий рік у Полтавській міськраді надали 54 377 адміністративних послуг. Таким чином, за ними звертався приблизно кожен шостий мешканець міста.

Центр надання адміністративних послуг (ЦНАП) — це постійно діюча установа, створена на базі міської ради чи державної адміністрації, яка є оператором надання адміністративних послуг інших державних установ. Тобто, це своєрідний посередник між державою та громадянином.

Найчастіше полтавці зверталися у ЦНАП, щоб оформити та отримати паспорт, вклеїти фото, змінити реєстрацію. Усього таких звернень у 2015 році було 43 453. Цікаво, що найбільше таких звернень було у жовтні – грудні.

На другому місці за частотою звернень громадян з великим відривом знаходяться адміністративні послуги, які надає Департамент Державної архітектурно-будівельної інспекції. У 2015 році полтавці майже 4 тисячі разів зверталися у міський ЦНАП, щоб зареєструвати декларацію про початок виконання підготовчих, будівельних робіт або про готовність до експлуатації. Не набагато менше звернень було і щодо послуг, які надає Державний геокадастр — 2 650 разів, третє місце.

Досить часто — 2 323 рази — полтавці зверталися у міськраду, щоб отримати дозвіл на розміщення зовнішньої реклами за межами міста, на рух габаритного транспорту або на перевезення вантажів.

На п’ятому місці за кількістю звернень полтавців знаходяться послуги, які надає департамент екологічних та природних ресурсів ОДА. Через міський ЦНАП за ними звернулося 450 разів. В основному це дозволи на викиди забруднюючих речовин у повітря, на спеціальне водокористування, використання природних ресурсів.

Трохи менше — 420 послуг — у ЦНАП надали щодо дозволів на порушення об’єктів благоустрою. В основному звернення припадали на теплий період року.

З огляду на досить велику кількість запитів до ЦНАП, фахівці вбачають необхідність у електроніфікації усіх адміністративних послуг, а в першу чергу — найпоширеніших із них.

Дослідження здійснювалося Інститутом аналітики та адвокації за підтримки Європейського союзу та Асоціації аналітичних центрів за Відкрите суспільство (PASOS).

 

Катерина КРОЛЕВСЬКА

адмінпослуги, міськрада, ЦНАП

За темою:

Топ-5 за тиждень :
Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.