ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

17:02 11.05


За умисне вбивство товариша полтавця засудили до дев’яти років тюрми

Вищий спеціалізований суд України залишив без змін вирок для полтавця, який за умисне вбивство не хотів отримати дев’ять років тюрми, посилаючись на самозахист.

У вересні минулого року з посиланням на прокурора відділу обласної прокуратури Ростислава Яроцького було повідомлено, що за принципової позиції прокуратури Полтавщини апеляційний суд області задовольнив апеляційну скаргу прокуратури та ухвалив рішення про скасування вироку Октябрського районного суду Полтави від 6 квітня 2015 року, яким 29-річного мешканця обласного центру засуджено за ст.118 КК України до трьох років позбавлення волі.

Зазначеного громадянина було засуджено за скоєння умисного вбивства при перевищенні меж необхідної оборони, тоді як на основі зібраних доказів прокуратура наполягала на тому, що фактично чоловік вчинив умисне вбивство свого знайомого.

Трагедія сталася у червні 2014 року на вулиці Лагоди у Полтаві на ґрунті особистих неприязних стосунків, що виникли між чоловіками.

Апеляційний суд погодився з доводами прокуратури, що суд першої інстанції зробив помилкові висновки щодо кваліфікації дій обвинуваченого та визнав чоловіка винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.115 КК України, тобто в умисному протиправному заподіянні смерті іншій людині, засудивши його до дев’яти років позбавлення волі.

Проте захисники засудженого, не погодившись із рішенням апеляційного суду, звернулися з касаційною скаргою до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ, розповів прокурор відділу процесуального керівництва при провадженні досудового розслідування територіальними органами поліції та підтриманні державного обвинувачення прокуратури області Ростислав Яроцький.

Вказуючи на хибність висновків судів першої й апеляційної інстанцій, адвокати просили скасувати ухвалені судові рішення стосовно обвинуваченого Олександра Яковлєва, а кримінальне провадження закрити у зв’язку з відсутністю в діях засудженого будь-якого складу злочину. Однак суд касаційної інстанції не знайшов підстав для задоволення касаційної скарги, погодившись із законністю судового рішення про засудження чоловіка до дев’яти років позбавлення волі,

- зазначив прокурор.

Вирок набув законної чинності.

прокуратура, вирок, убивство

За темою:

  • За незаконний продаж підакцизних товарів чоловіку загрожує штраф
  • На Полтавщині затримали членів злочинної організації на чолі з кримінальним авторитетом
  • Міська влада не знає, що робити з історичною будівлею екскінотеатру "Колос" у Полтаві
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.