ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

17:44 13.05


Волонтери iGov жаліються на Полтавський міськвиконком

У лютому 2016 року в Полтавській області розпочала свою роботу волонтерська група по переведенню державних адміністративних послуг в електронний формат з допомогою порталу iGov.

Після підписання меморандумів між Полтавською ОДА та ГУ Національної Поліції в Полтавській області з представниками ініціативи наприкінці лютого вже 1 березня цього року була запущена перша регіональна послуга "Надання довідки про відсутність/наявність судимості". Вона стала доступною одразу для жителів всієї області. За менш ніж три місяці лише цією послугою в електронному форматі скористувалися 59 осіб.

4 квітня 2016 року вийшло розпорядження голови Полтавської ОДА про використання порталу державних послуг iGov.org.ua. Загалом, протягом місяця волонтери отримали 21 заявку на створення персональних кабінетів для структурних підрозділів РДА та районних державних адміністрацій.

Волонтер ініціативи Юлія Городчаніна відзначає Чорнухинську РДА, яка замовила для свого району рекордні 28 послуг в електронному форматі:

Ми приємно вражені таких підходом керівництва району, адже, незважаючи на поки що невисокий попит на подібні сервіси серед сільського населення, є чітке бажання впровадження передових ініціатив.

Найпершим же "електронним" районом Полтавської області став Лохвицький. Відтепер його жителі можуть звертатися до голови РДА, робити запити на отримання публічної інформації та записуватись до посадовців лише з допомогою мережі інтернет. Перелік доступних послуг буде постійно розширюватись.

Інший волонтер ініціативи впровадження державних послуг онлайн Альона Гончаренко говорить, що підтримка керівництва області значно розширила географію впровадження та прискорили хід його виконання в межах Полтавщини:

На жаль, в Полтаві ми поки що не знаходимо підтримки від органів виконавчої влади. Не дивлячись на те, що наша петиція набрала необхідну кількість голосів та отримала підтримку на двох депутатських комісіях (регламентній та земельній), вже другу сесію Полтавської міськради поспіль не виноситься на голосування рішення про впровадження державних послуг в електронному форматі.

Гончаренко зазначає, що значний попит серед населення нашого міста на подібні послуги підтверджують і нещодавні дослідження проведені Інститутом аналітики та адвокації. За їхніми даними, більше 65 відсотків опитаних відвідувачів Полтавського ЦНАПу виявили своє бажання отримувати державні послуги в електронному форматі:

Позиція керівництва Полтавського ЦНАПу та заступника міського голови Ольги Борисенко з цього питання, чесно кажучи, викликає подив. Ми зі свого боку гарантували безкоштовний технічний та організаційний супровід електронізації адміністративних послуг міста, але на жаль, підтримка з боку влади нульова.

iGov, електронні послуги

За темою:

Топ-5 за тиждень :
Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.