ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

14:22 14.05


У Полтаві готуються до масової утилізації ртутних ламп

Три дні - 27, 28 і 29 травня у 23-х містах України збиратимуть лампи зі ртуттю, щоб потім правильно їх утилізувати. Полтава - не виняток у цьому списку міст.

Тимчасові пункти збору працюватимуть 27 травня з 13 до 21-ї години, 28 і 29 травня - з 11:00 до 19:00, повідомляють організатори акції.

Здати люмінесцентні джерела світла можна буде у торговельних центрах однієї з мереж гіпермаркетів. У Полтаві прийом ламп на утилізацію відбуватиметься за адресою - вул. Київське шосе, 41.

Всесвітня організація охорони здоров’я зараховує ртуть до токсинів, найбільш загрозливих для навколишнього середовища та здоров’я людини.

Отруєння ртуттю може відбутися не лише під час прямого контакту з її парами в разі розбиття люмінесцентної лампи, а й за умови споживання молока та м’яса корів, яких випасали поблизу полігонів та звалищ, куди хаотично звалюються лампи, а також у багатьох інших випадках, наприклад, через ґрунт, воду 
- повідомляють представники програми розвитку ООН, глобального екологічного фонду "Трансформація ринку в напрямку енергоефективного освітлення" і благодійного фонду Maxus.

Вони зазначають, що відпрацьовані лампи зі ртуттю підлягають спеціальній утилізації – їх не можна викидати у звичайні контейнери для сміття.
Лише один грам ртуті у навколишньому середовищі забруднює 200 тисяч кубічних метрів води та 3 млн кубічних метрів повітря. До того ж, ртуть накопичується в корінні рослин і дерев, грибах, водоростях та рибі

- додають організатори кампанії в Україні.

Однак, навіть усвідомлюючи важливість правильної утилізації люмінесцентних ламп, українці нерідко стикаються з проблемами, оскільки нині в державі фактично відсутня система пунктів збору таких ламп від населення.

ртуть, утилізація, лампи

Топ-5 за тиждень :
Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.