ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

08:30 31.10


На Полтавщині екокатастрофа вийшла з-під контролю влади, – еколог

Екологічна катастрофа на Полтавщині в районі села Єристівка вимагає негайного втручання влади. Потрібно негайно перевірити роботу кар'єру з видобутку залізної руди.

Про це заявив експерт Національного екологічного центру України Дмитро Іванов і закликав владу негайно перевірити роботу кар'єру з видобутку залізної руди на Полтавщині.

 

Про це повідомляє видання Comments.UA.

Через роботу кар'єру з видобутку залізної руди люди живуть під звуки вибухів, повітря забруднене, вода зіпсована. Попри численні скарги місцевих мешканців керівництво Єристівського гірничо-збагачувального комбінату, який належить швейцарській компанії "Ferrexpo", продовжує тероризувати село. Мешканці села та прилеглих населених пунктів аж до Кременчука свідчать, що кількість онкологічних захворювань через вплив підприємства з видобутку залізної руди вдвічі вища, ніж в середньому в області

– вважає експерт Національного екологічного центру України.

За його словами, підприємство не виконало раніше дану мешканцям Єристівки обіцянку забезпечити відселення людей із зони екологічної катастрофи.

Звернення екологів та активістів до обласної влади, уряду та парламенту з вимогою захистити громадян результату досі не дали.

Зараз НЕЦУ разом зі своїм Полтавським обласним підрозділом розпочали реалізацію ініціативи "Кременчук – місто сталого розвитку", яка є пілотним проєктом Стратегії сталого розвитку України, повідомив Дмитро Іванов.

Відповідно до цієї Стратегії Україна взяла на себе зобов'язання змін в екологічній політиці. Але дії міжнародної компанії "Ferrexpo", очевидно, суперечать сталому розвитку. Відтак, вважає експерт, доведеться разом з іншими екологічними організаціями звертатись до міжнародного товариства за допомогою, оскільки екологічна катастрофа на Полтавщині остаточно вийшла з-під контролю.

Підприємці, які ціною здоров'я місцевих мешканців заробляють мільйонні прибутки, мають не лише заплатити за наслідки своєї діяльності, а привести свою діяльність до європейських екологічних стандартів,
– підкреслив Дмитро Іванов.

Зазначимо, що компанія "Ferrexpo" належить бізнесмену Костянтину Жеваго, що переховується від правосуддя за кордоном через підозру в чисельних аферах та обмані вкладників банку "Фінанси та кредит".

Екологічна катастрофа, ГЗК

За темою:

  • У Кременчуці зафіксовано шкідливий рівень забрудненості повітря
  • Розшукують волонтерів для охорони полтавських пролісків
  • На Решетилівщині можуть збудувати сміттєпереробний завод
  • Топ-5 за тиждень :

    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.