ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

14:35 23.05


Полтавські пільговики отримуватимуть субсидії за спрощеною системою

Отримання субсидій знову спростили. Про це на щотижневій апаратній нараді в Полтавській ОДА повідомила директор Департаменту праці та соціального захисту Людмила Корнієнко.

30 квітня було внесено 15 змін у порядок призначення субсидій. Головне нововведення стосується порядку призначення субсидії пільговикам. Якщо раніше ми спочатку нараховували пільгу, а потім субсидію на житлово-комунальні послуги, то з травня нараховується лише субсидія, причому пільга вже включена у її розмір,

- прокоментувала Людмила Корнієнко.

Дію нововведення Людмила Корнієнко проілюструвала на прикладі одного пільговика - учасника бойових дій. Він отримує 1547 гривень пенсії і має пільгу у розмірі 50 відсотків при сплаті за комунальні послуги. Якщо до запровадження змін торік йому нараховували 826 гривень субсидії і 954 гривні пільг, то з травня 2016 року він отримає 1875 гривень субсидії. Обов'язкова частка платежу за комунальні послуги буде така ж - вісім відсотків від розміру пенсії, або ж 128 гривень.

Ще одна зміна стосується врахування розміру субсидії для працездатних осіб, які не мають доходу чи мали дохід, нижчий за прожитковий мінімум. До травня при нарахуванні субсидії для безробітних чи людей з низьким доходом враховували розмір прожиткового мінімуму - 1450 гривень. Із травня ця норма збільшена - і тепер при нарахуванні субсидії буде враховуватися сума у розмірі двох прожиткових мінімумів, тобто 2 900 гривень.

Вважаємо, що це правильна зміна і сприятиме соціальній справедливості. Адже чимало родин мають дохід, проте приховують його, вказуючи прожитковий мінімум. А тому вони мали перевагу і більшу суму субсидії порівняно з тими ж бюджетниками, які отримували зарплату трохи більшу за прожитковий мінімум,

- додала Людмила Корнієнко.

Запроваджено також перерахунок нарахованої субсидії. Тобто залишок, що залишається на рахунку отримувача субсидії, чи зекономлені гроші повертатимуться до державного бюджету. На рахунках залишатиметься еквівалент суми 100 кубометрів природного газу - 689 гривень (якщо опалення електричне - то 106 гривень), які за бажанням отримувача субсидії можуть бути направлені на погашення плати за житлово-комунальні послуги.

Нагадаємо, що станом на 1 травня цього року у Полтавській області Програмою житлових субсидій охоплено 349 тисяч сімей, а це 58 відотків від усіх родин. Кількість сімей, які користуються субсидією, збільшилася у п'ять разів порівняно з опалювальним сезоном 2014/2015 року.

Кожна друга сім'я області на сьогодні забезпечена державною підтримкою у вигляді житлових субсидій. Найбільший відсоток таких родин у Чорнухинському (85.8 відсотка), Карлівському (73.5), Пирятинському (71.3) районах та у Лубнах (84.1 відсотка). Середній розмір субсидії у квітні 2016 року становив 1669.94 грн. Для надання житлових субсидій на 2016 рік передбачено 1 мільярд 764.3 млн грн, у тому числі 1 мільярд 751.3 млн грн - на оплату житлово-комунальних послуг; 13 млн грн - на придбання твердого палива та скрапленого газу.

субсидія,

За темою:

Топ-5 за тиждень :
Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.