ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

14:10 24.05


Ще один банк луснув. Відділення в Полтаві зачинені

Полтавці сьогодні зіткнулись із тим, що відділення ПАО "Банк Михайловский" зачинені.

На дверях вивісили інформацію для клієнтів, де, зокрема, йдеться, що названий банк потрапив до списку неплатоспроможних.

У Полтавській області нараховують чотири відділення ПАО "Банк Михайлівський".

В одному з них журналістам «ЕнергоЛайф» повідомили, що поки введена тимчасова адміністрація.

Працівники банку припускають, що зачиненими відділення будуть щонайменше протягом місяця. Прогнозувати напевно щодо перспектив надалі не беруться.

У Полтавській області працювали чотири відділення названого банку: три в Полтаві і одне у Кременчуці.

А на сайті Національного банку України з'явилося наступне повідомлення:

20 травня 2016 року голова правління ПАТ "Банк Михайлівський" Ігор Дорошенко повідомив, що залишив посаду. Цього ж дня банк заявив, що з технічних причин в ньому не працює система "операційний день банку". Система не працювала увесь день, що унеможливлювало доступ куратора до операційних даних. Система запрацювала лише пізно ввечері 20 травня. Куратор, отримавши доступ, побачив велику кількість операцій з переведення вкладів фізичних осіб з фінансової компанії, пов'язаної з банком, на баланс банку. Це збільшило навантаження на Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) з 1.6 млрд грн до 2.6 млрд грн,

- заявила заступник Голови Національного банку Катерина Рожкова.

При виявленні таких операцій, що відбуваються у проблемному банку, Національний банк згідно з Законом України "Про банки та банківську діяльність" зобов'язаний прийняти рішення про віднесення банку до категорії неплатоспроможних.

Протягом понеділка, 23 травня 2016 року, ПАТ "Банк Михайлівський" чинив спротив кураторові Національного банку у доступі до інформації, що підтвердила би такі операції. Через необхідність отримати ґрунтовні докази для визнання банку неплатоспроможним, рішення було прийняте лише ввечері. Незважаючи на прийняття відповідного рішення в кінці дня понеділка, Національний банк повідомив Фонд гарантування вкладів про ситуацію, що склалася, ще в п’ятницю, 20 травня. Працівники ФГВФО прибули в банк в понеділок зранку для здійснення додаткового контролю.

Протягом цього часу кореспондентський рахунок банку був заблокований, що унеможливлювало виведення коштів за межі ПАТ "Михайлівський". Водночас куратор отримав інформацію про низку операцій внутрішнього взаємозаліку. На даний момент ця інформація перевіряється. За результатами перевірки Національний банк планує звернутись до правоохоронних органів з приводу доведення банку до банкрутства. Додаткове навантаження на Фонд гарантування вкладів в обсязі 1 млрд. грн., що з'явилось 20 травня 2016 року, буде оскаржуватись.

банк, банкрут, Михайлівський, Нацбанк

За темою:

Топ-5 за тиждень :
Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.