ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

09:57 09.02


25 ПТУ області очікує укрупнення, ще два – самодостатні

Після реформи 27 ПТНЗ будуть фінансуватися із обласного бюджету, а 10 закладів у Полтаві – із міського. При цьому заради економії грошей і реформування обласні заклади зазнають укрупнення і їх стане менше.

Т.в.о. директора департаменту освіти і науки ОДА Галина Власюк розповіла про нововведення у роботі НТНЗ області. За її словами:

27 ПТНЗ обласна влада планує перетворити у 12 центрів професійної освіти, які будуть сформовані за принципом територіальної близькості та попиту на професії. При цьому враховується якісний склад педпрацівників, а матеріально-технічна база та профіль зберігаються,

- зазначила Галина Власюк на апаратній нараді в ОДА. Перелік майбутніх реформованих ПТУ може бути таким:

  1. У Кременчуці вище професійне училище №7 змін не зазнає.
  2. У Кременчуці ліцей нафтопереробної промисловості об'єднається із ПТУ №6 та професійним ліцеєм сфери послуг.
  3. У Кременчуці ПТУ №26 об'єднається із професійним ліцеєм імені А.С. Макаренка.
  4. У Комсомольську об'єднаються вище професійне гірниче училище та професійний будівельний ліцей.
  5. У Зінькові об'єднається ПТУ №25 і професійний аграрний ліцей.
  6. У Гадячі вище професійне аграрне училище об'єднається з аграрним ліцеєм з Гадяцького району та двома закладами з Лохвицького: ПТУ №32 та ПТУ №27.
  7. У Миргороді ПТУ №44 об'єднається із ПТУ №56 з Шишацького району.
  8. У Хоролі Міжрегіональний центр професійної перепідготовки звільнених у запас військовослужбовців прийме до себе ПТУ №49 з Великобагачанського району.
  9. У Лубнах також з'явиться свій центр професійно-технічної освіти: до тамтешнього професійного ліцею переїдуть ПТУ №53 з Лубенського району та ПТУ №46 з Оржицького.
  10. У Решетилівці до професійного аграрного ліцею імені І. Г. Боровенського переїде художній професійний ліцей.
  11. У Карлівці до ПТУ №50 приєднається ПТУ №55 з Чутового та ПТУ №54 з Котельви.
  12. Окремо йде Кобеляцький професійно-технічний ліцей.

Але у питанні реорганізації ПТУ запитань більше, ніж відповідей. Колишній директор департаменту освіти і науки ОДА Євгеній Ленський зазначив:

Говорити про розвиток професійно-технічної освіти можна тоді, коли у навчальному закладі є 900 і більше учнів (сьогодні у нас такий лише один на область – вище професійне училище №7 у Кременчуці). Тоді можна планувати інвестиції, розвиток матеріально-технічної бази і впровадження нових спеціалізацій для подальшого входження до європейського освітнього простору. Щодо укрупнення – теж є великі питання, воно доцільне, коли між ПТНЗ не більше 40 км. Говорити про майбутні об'єднання, як про вирішений факт не можна, як про єдиний варіант виживання. Я думаю, що через півроку, коли закінчаться гроші державної освітньої субвенції для ПТНЗ, усю цю ситуацію із передачею їх на місця будуть переглядати у Києві.

Нагадаємо, зміни у законодавстві у частині фінансування професійно-технічних закладів при прийнятті бюджету країни на 2016 рік викликали протести в усіх регіонах. Так, з 42 навчальних закладів Полтавщини лише п'ять залишаються на утриманні держави, це навчальні центри при установах виконання покарання та виправних колоніях. Ще 16 ПТНЗ мають фінансуватися з обласного бюджету, а 21 — із бюджетів міст обласного значення. Освітня субвенція із державного бюджету, яка була виділена нещодавно для пом'якшення перехідного періоду, на думку фахівців, не є достатньою і у найкращому випадку покриває лише половину витрат ПТНЗ області. Саме через недолугу реформу Євгеній Ленський нещодавно звільнився з посади директора Департаменту освіти та науки, аби взяти участь у конкурсі на заміщення посади керівника одного з ПТУ Полтави.

Анна СОЛТОВСЬКА

ПТУ, ПТНЗ, профтехосвіта, субвенція, депутати, фінансування, освіта

Топ-5 за тиждень :








Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.