ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

16:30 18.01


Керівник департаменту освіти хоче поміняти посаду в ОДА на крісло директора одного з ПТУ

Євгеній Ленський, керівник департаменту освіти й науки Полтавської ОДА, іде з посади і хоче очолити один із професійно-технічних навчальних закладів.

Євгеній Ленський, директор департаменту освіти й науки Полтавської ОДА, пішов зі своєї посади через, на його думку, безглузду реформу в системі професійної освіти, яка полягає у передачі фінансування її закладів з державного на місцеві бюджети.

Тепер уже колишній директор Департаменту освіти і науки ОДА у розмові з кореспондентом видання Poltava365.com повідомив:

Голова Полтавської ОДА Валерій Головко уже підписав мою заяву, зараз документи про звільнення на погодженні у Міністерстві. В.о. начальника Департаменту освіти і науки визначать згодом.

Ленський зазначає: коли буде опубліковане розпорядження голови облдержадміністрації про звільнення, він з чистою совістю подасть документи на вакантну посаду керівника одного з професійно-технічних навчальних закладів області. Куди саме - не розголошує через свою принципову позицію.

Цілий рік ми працювали над розвитком профтехосвіти Полтавської області: займалися створенням центрів, рад стейкхолдерів, вели роботу із закордонними партнерами щодо інвестиційних внесків. Мені дуже прикро, що всі ці надбання можуть піти нанівець. Я не можу стояти осторонь цієї проблеми. Тому зараз подаю документи на конкурс заміщення вакантної посади директора професійно-технічного навчального закладу. І, щоб не було ніяких звинувачень в корупційних діях з мого боку, я написав заяву про звільнення з посади директора Департаменту освіти і науки.

Проекти, про які говорить Ленський, нині реалізуються у галузі професійно-технічної освіти Полтавщини за участі різних країн Євросоюзу, серед яких Литва, Голландія та інші. Але реформування галузі може призвести не тільки до руйнації налагоджених контактів, є великі питання щодо передачі майна професійно-технічних навчальних закладів на баланс органів місцевого самоврядування, а також в неузгодженості існування закладів. З початку року їх фінансують органи місцевого самоврядування, але керівників призначає профільне міністерство.

Крім того, болюче питання фінансування, якого стовідсотково не вистачить на утримання професійно-технічних навчальних закладів. Так, за даними Ленського, загалом в області налічується 37 ПТНЗ, які підлягають передачі на баланс органам місцевого самоврядування. Десять із них знаходяться у Полтаві. Не тільки на захищені статті витрат, а й на розвиток матеріально-технічної бази обласний центр має знайти як мінімум 70 мільйонів гривень. Тоді як сьогодні на погоджувальній раді мера Полтави із депутатами лунала цифра у 65 мільйонів гривень.

Директором Департаменту освіти і науки ОДА я був призначений з 24 березня 2015 року. Минуло трохи менше року, але ми багато зробили. Наприклад, я пишаюся тим, що мої пропозиції та напрацювання були внесені до законів України про освіту і про професійну освіту. Але сьогодні мені ніколи чекати на позитивні зміни, які відбуваються дуже повільно. І я не хочу брати участь у жахливих змінах. У мене багато сил і я можу впровадити у життя якісь стратегічні речі не тільки як керівник Департаменту освіти і науки. Коли я почав працювати директором школи №7 у Полтаві, був 2011 рік і на утримання закладу не вистачало 200 тисяч гривень. Натомість уже через два роки ми мали "зайвих" 200 тисяч гривень. Ну а тепер я з одного ПТНЗ спробую зробити "цукерочку".

Процес призначення нового керівника Департаменту освіти і науки ОДА може затягнутися через зміни в законодавстві про державну службу, адже спочатку має бути оголошений конкурс, а його переможець має пройти спецперевірку.

Євгеній Ленський підкреслює: не має права впливати на рішення керівництва області щодо кандидатур на цю посаду. Але, на думку Євгенія Анатолійовича, відмінний професіонал своєї справи - нинішній заступник керівника Департаменту - начальник управління дошкільної, загальної, середньої освіти, фінансової та кадрової роботи Галина Власюк. Скоріше за все, саме вона буде виконувати обов’язки очільника освітянського підрозділу - поки не призначать нового.

Анна СОЛТОВСЬКА

Ленський, освіта, відставка, заява, ОДА, Головко

Топ-5 за тиждень :
Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.