ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

14:30 28.05


Країни ЄС уже стали основними партнерами Полтавщини

Учора, 27 травня, Пирятин приймав виїзне засідання колегії Полтавської облдержадміністрації та ради регіонального розвитку, де розглядалися важливі економічні питання.

До міста з’їхалися керівники всіх районів, голови районних рад, представники місцевого самоврядування. Влада Пирятинського району і міста традиційно показала гостям кращі приклади господарювання. Для голів РДА та райрад влаштували екскурсію до Пирятинського ліцею, на знаменитий на всю Україні Пирятинський сирзавод, який напередодні запустив у експлуатацію сучасний сушильний цех.

Про хід реформ в області, проблеми і шляхи їх подолання говорили у залі засідань Пирятинської районної ради. Зокрема, й при обговоренні результатів економічного і соціального розвитку області у першому кварталі 2016 року.

Як прокоментувала директор Департаменту економічного розвитку Інна Іщенко, на початку року вдалося сповільнити спад виробництва. Якщо торік він складав 4,3 відсотки, то за перший квартал цього року — лише 0,8. На 31,6 відсотки приросту спрацювала металургійна промисловість, легка — на 19,8, деревообробна — на 5,3. Зростання в останній досягнено за рахунок збільшення обсягів видобутку природного газу. Але, на жаль, зменшилися обсяги видобутку нафти на 4 відсотки та газового конденсату на 11 відсотків.

Найбільше скорочення виробництва спостерігається в машинобудуванні. Хоча за три місяці цього року темпи сповільнилися вдвічі, порівняно з минулим роком, але через втрату традиційних ринків збуту та відсутність державного замовлення підприємства галузі знаходяться в скрутному становищі. Найбільше падіння відбулося на Крюківському вагонобудівному заводі. Підприємство спроможне щомісяця виготовляти близько 800 вагонів. Натомість у першому кварталі виготовило лише 127, за 5 місяців — 800. В умовах падіння виробництва в машинобудівній галузі нам необхідно зосередитися на використанні всіх можливостей від підписаного меморандуму з Укроборонпромом. І вже найближчим часом ми плануємо провести нараду з провідними підприємствами області, на якій обговорюватимемо питання отримання державного оборонного замовлення

 - сказала пані Іщенко.

Що стосується АПК, то тут Полтавщина залишається у п’ятірці лідерів. За обсягами виробництва валової сільгосппродукції Полтавщина посідає 5 місце. І є вже традиційним лідером щодо поголів’я ВРХ та виробництва молока. Продовжується реалізація пілотного проекту щодо впровадження аграрних розписок. На сьогодні в області укладено п'ять таких угод — чотири фінансові і одна товарна на суму понад 20 мільйонів гривень.

Щодо зовнішньоекономічної діяльності, то на сьогодні країни ЄС стали основними партнерами Полтавщини. Найбільша частка від загального обсягу експортних поставок припадає саме на країни Євросоюзу. Експорт товарів склав 340 мільйонів доларів. Область має позитивне сальдо, тобто експортує за кордон більше товарів, ніж ввозить. Основу експорту складають мінеральні продукти, продукти рослинництва  та продукція харчової промисловості.

Голова Полтавської ОДА Валерій Головко зауважив, що днями мав зустріч із першим віце-прем’єр-міністром України Степаном Кубівом. На ній говорили про стратегію розвитку вітчизняного машинобудування:

Ми пропонуємо взяти базові підприємства на Полтавщині, які випускають продукцію, необхідну для внутрішнього ринку. Вивчаємо, яку кооперацію завод має з іншими підприємствами — і просуваємо саме цей сегмент. Бо поки ми чекаємо доступу до зовнішніх ринків, шукаємо партнерів, у нас відкритий власний ринок. Слід поступово заміщувати продукцією українського виробництва імпортну. Це дасть робочі місця, реалізацію продукцію. Як приклад — Крюківський вагонобудівний завод, якому цілком до снаги оновити парк вантажних і пасажирських вагонів "Укрзалізниці"

Ще одна ніша, яку можуть зайняти вітчизняні машинобудівники, стосується виробництва так званої малої комунальної техніки. У зв’язку з реформою децентралізації, створенням об’єднаних територіальних громад, попит на неї великий, а от пропозицій, на жаль, майже немає.

А у розвитку АПК, і тваринництва насамперед, Полтавщині допоможе наука. Очільник області повідомив, що має домовленість із президентом Національної академії аграрних наук України, щоб Полтавська область стала пілотною у рамках впровадження на практиці концепції розвитку тваринництва в Україні. Про це повідомляє прес-служба ОДА.

 

влада, економіка, АПК, виробництво

За темою:

  • На Полтавщині відновлюють роботу "Пунктів незламності"
  • Аграрії області зібрали врожай на 87% запланованих площ
  • ОВА оприлюднила список вулиць до перейменувань у громадах
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.