ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

15:15 31.05


Американський художник Адам Ніклєвіч показує у Полтаві Гоголя без пилу й історичних пластів

З 26 травня і протягом місяця в галереї сучасного мистецтва JUMP (вул. Монастирська, 3) експонується концептуальний проект американського художника й письменника Адама Ніклєвіча "Гоголю з любов'ю".

Адам Ніклєвіч — польсько-американський художник і скульптор, який виконує ілюстрації для таких видань, як The Wall Street Journal, The New York Times, Newsweak, Time, The Washington Post.

За словами організаторів, виставка демонструє суміш абсурду, парадоксальності, комічності й життєвої спостережливості. Ці якості притаманні творчості Адама Ніклєвіча і саме їх він розгледів у Миколі Гоголеві через столітній пил й безвідповідальне шанування. За словами художника, великою честю було б для його робіт, якби їх назвали "гоголівськими".

Усі лінії єдності й резонансу двох митців можна прослідкувати в різноманітності робіт Адама. В одному просторі зібрані концептуальні фотографії, інсталяції, перформанси та відеоарт. Одну із робіт Адама можна побачити одночасно у двох країнах на різних континентах: інсталяція "Tabula Rasa" виставляється у центрі сучасного мистецтва HVCCA (Нью-Йорк) та в галереї сучасного мистецтва JUMP (Полтава).

Сам же проект "Гоголю з любов'ю" пропонує ознайомитись зі стороннім поглядом на нашу культуру й нас самих. За словами організаторів, абсурдність у творчості Адама — це звільнення від життєвої систематичності, передбачуваності, інфантильності, протистояння стабільності й зачерствілості:

Для нас Гоголь став поважною персоною, орденоносцем, з якого треба здувати пил, але ж його іронія зачасту виступала саме проти цього. Таке прикре зміщення наших цінностей більш помітне збоку, поглядом з іншої культури, тому проект "Гоголю з любов'ю" покликаний з одного боку зняти історичні пласти з класика, а з іншого - допомогти нам самим розібратись у собі ж,

- говориться на сторінці галереї сучасного мистецтва JUMP у соцмережах.

На відкритті виставки Ніклєвіч провів перформанс, зробивши газонокосаркою стежку, якою пройшов на виставку і повів за собою глядачів.

Також 27 травня Адам провів у галереї лекцію "Public Art".

Виставка триватиме до 26 червня (з 11:00 до 18:00 з вівторка по неділю). Вхід вільний.

виставка, Ніклєвич, Гоголь

За темою:

  • Полтавці до Дня міста організували виставку знищеної російської техніки
  • У Полтаві відкрилася виставка родини Пілюгіних
  • У Полтаві організували виставку до Дня Незалежності України
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.