ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

10:30 29.03


30 березня у Полтаві зможуть робити тести на коронавірус

Уже 30 березня на Полтавщині запрацює спеціальне лабораторне обладнання і медики зможуть виявляти коронавірус у пацієнтів за допомогою ПЛР-тестів.

Тести отримали ще 24 березня, але в обласній лабораторії не було обладнання для тестування. Тепер прилад передали до обласного лабораторного центру.

Це — ампліфікатор для виділення РНК-складових вірусу.

Завідувачка вірусологічного відділення обласного лабораторного центру Ірина Байбарза розповіла, що прилад має п’ять каналів детекції.

Щоб детектувати згідно цих тестів, потрібно три канали детекції — полтавці на цьому приладі зможуть проводити дослідження.

Придбали прилад підприємці. Коштує він 600 тисяч гривень. Гроші на це дали дві компанії.

Керівник благодійного фонду «Helpgroup» Давид Джалагонія уточнив, що перша компанія – це мережа аптек «Тріоль», друга —  – «Люкс Полтава 2009». 

Вони перерахували на благодійний фонд по 300 тисяч гривень і закупили обладнання, повідомляє Суспільне. UA

Адже до цього це тестування могли робити тільки у Києві. Тобто, якби була підозра на коронавірус тут, то аналізи відправляли б туди. Для цього потрібно було чекати 2-3 дні.
Додамо, що для ПЛР-тесту медики братимуть змиви з носа та рота — робитимуть це вдома у пацієнта. Потім матеріал доставлятимуть до лабораторії у тришаровій упаковці.к готовий, його відправляють або в морозилку на -70 градусів, або відразу на дослідження. Це виділяється нуклеїнова кислота, а другий етап – ампліфікація й детекція".

Голова Полтавської обласної адміністрації Олег Синєгубов каже, що вже сформовано  три бригади, які будуть приїжджати додому до людини, до хворого, і відбирати зразки для аналізів, для тестів.

Для визначення результатів ПЛР-тестів потрібно до семи годин.

Полтавський регіон отримав майже 7 тисяч тестів для виявлення коронавірусу. Це 5 тисяч експрес-тестів, які розподілили між лікарнями області.

А також – 2 тисячі тест-систем, які проводять методом полімеразної ланцюгової реакції. Вони – в обласному лабораторному центрі.

Швидкі тести показують, чи є у людини антитіла до коронавірусу. А ПЛР-тест – наявність вірусу в організмі.

тести, коронавірус

За темою:

  • Минулої доби не підтвердили жодного нового випадку захворювання на COVID-19
  • Протягом доби зареєстрували один випадок хвороби коронавірусу
  • На Полтавщині продезінфекували всі заклади соціальної сфери
  • Топ-5 за тиждень :

    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.