22:00 14.08 483
Гадяч заборонив використовувати російську культуру у межах своєї громади у публічному просторі. Громада заборонила публічно використовувати будь-який російськомовний контент.
Про це повідомили у Гадяцькій громаді.
Автор петиції невідомий, але його вимогу про мораторій на публічне використання російськомовного культурного продукту менш як за добу підтримали 100 місцевих жителів.
У відповідь на волю громади, Гадяцька міська рада зібралася на сесійне засідання й проголосувала за мораторій.
«Російська мова є мовою країни-агресора, яка щодня нещадно нищить українські міста, вбиває військових та мирних українців. Депутати одноголосно підтримали пропозицію про заборону публічного використання російськомовного культурного продукту в будь-яких формах», – пише Гадяцька міська рада.
У 2022 році Верховна Рада заборонила російську музику в публічних місцях в Україні.
Як пише BBC Україна, обмеження діятимуть до звільнення усіх окупованих територій України та припинення агресії з боку Росії. Таке рішення підтримали 303 депутати Верховної Ради. Йдеться не про всю російськомовну музику, а про ту, яку виконують чи створили саме російські громадяни.
Під заборону підпадає публічне виконання, демонстрація російських пісень, використання фонограм, відеограм та музичних кліпів виконавців, які підтримують російську агресію.
Заборона на російській книги
В Україні заборонили випуск, ввезення та розповсюдження в Україні видавничої продукції з Білорусі, Росії та окупованих територій України. Якщо книга написана російською, але її написав не громадян Росії, і вона не підпадає під інші законодавчі обмеження, то її можна завозити за наявності спеціального дозволу.
Люди, які в'їжджають на територію України, зможуть привезти з собою особисті російські книжки, які вони не планують розповсюджувати, але не більше 10 примірників, і щоб ці книжки не були у Реєстрі видавничої продукції антиукраїнського змісту.
Під Кременчуком автомобіль збив пішохода
16:00 22.09