ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

22:00 14.08


У Гадячі заборонили використовувати російську культуру у публічному просторі

Гадяч заборонив використовувати російську культуру у межах своєї громади у публічному просторі. Громада заборонила публічно використовувати будь-який російськомовний контент.

Так, жителі Гадяча створили петицію про заборону російськомовного культурного продукту в їхній громаді. Її підтримали у рекордні терміни, а міська рада проголосувала за мораторій на російську культуру.

Про це повідомили у Гадяцькій громаді.

Мораторій на російську культуру

Автор петиції невідомий, але його вимогу про мораторій на публічне використання російськомовного культурного продукту менш як за добу підтримали 100 місцевих жителів.

У відповідь на волю громади, Гадяцька міська рада зібралася на сесійне засідання й проголосувала за мораторій.

«Російська мова є мовою країни-агресора, яка щодня нещадно нищить українські міста, вбиває військових та мирних українців. Депутати одноголосно підтримали пропозицію про заборону публічного використання російськомовного культурного продукту в будь-яких формах», – пише Гадяцька міська рада.

Заборона на російську музику

У 2022 році Верховна Рада заборонила російську музику в публічних місцях в Україні.

Як пише BBC Україна, обмеження діятимуть до звільнення усіх окупованих територій України та припинення агресії з боку Росії. Таке рішення підтримали 303 депутати Верховної Ради. Йдеться не про всю російськомовну музику, а про ту, яку виконують чи створили саме російські громадяни.

Під заборону підпадає публічне виконання, демонстрація російських пісень, використання фонограм, відеограм та музичних кліпів виконавців, які підтримують російську агресію.

Заборона на російській книги

В Україні заборонили випуск, ввезення та розповсюдження в Україні видавничої продукції з Білорусі, Росії та окупованих територій України. Якщо книга написана російською, але її написав не громадян Росії, і вона не підпадає під інші законодавчі обмеження, то її можна завозити за наявності спеціального дозволу.

Люди, які в'їжджають на територію України, зможуть привезти з собою особисті російські книжки, які вони не планують розповсюджувати, але не більше 10 примірників, і щоб ці книжки не були у Реєстрі видавничої продукції антиукраїнського змісту.

дерусифікація, Гадяч

За темою:

  • На Полтавщині дозволили масові заходи лише за згоди військових адміністрацій
  • Почали діяти нові обмеження щодо тютюнових виробів
  • У Псел потрапила невідома речовина
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.