13:56 10.09

Полтавці на Паралімпіаді завоювали ще три медалі з рекордами

На Паралімпійських іграх полтавці завоювали ще три медалі - дві срібні в особистих номерах програми (Євген Богодайко і Оксана Хруль) та бронзову - у командній естафеті (Євген Богодайко і Дмитро Виноградець).

Герой дня Євген Богодайко завоював срібну медаль на 50-метрівці плавання вільним стилем (паралімпійська нозологія S7) - із новим рекордом Європи - 27,64 секунди. Тут переміг китаєць Шіюн Пан - одночасно з новими рекордами світу і Паралімпійських ігор (27,35 сек.). Цікаво, що Богодайко також побив попередній світовий рекорд (він був і європейським рекордом) британця Девіда Робертса - 27,67 сек. (з 2008 року), але китаєць у фіналі був ще швидшим і тепер саме він - новий світовий рекордсмен, а полтавець - рекордсмен Європи.
Оксана Хруль також завоювала срібну медаль на 50-метрівці батерфляєм (нозологія S7), на якій вона була і залишається світовою рекордсменкою (35,48 сек.), але вже втратила свій рекорд Паралімпійських ігор (36,05 сек.). "Срібло" полтавці приніс результат - 36,45 секунди. Чемпіонкою стала британка Еллі Робінсон - 35,58 секунди, вона відібрала в Оксани рекорд Паралімпійських ігор, а ось світовий рекорд полтавки залишився поки що "недоторканим".
У мікст-естафеті 4х50 метрів вільним стилем (чотири учасники - до 20 пунктів за сумою нозологій) полтавці Євген Богодайко і Дмитро Виноградець завоювали командну бронзову медаль із підсумковим результатом у фіналі - 2 хвилини 30,66 секунди. Але хронологія тут була дуже цікавою. У кваліфікації естафети виступав Дмитро Виноградець, який разом зі збірною України встановив рекорд Паралімпійських ігор - 2:32,19. Цей рекорд протримався лише кілька годин - до фінального естафетного запливу, в якому з новим і світовим, і рекордом Ігор перемогла збірна Китаю (2:18.03), а вже екс-рекордсмени світу - збірна Бразилії фінішувала другою (2:25,45). Українці також перевищили свій же короткотривалий рекорд Паралімпійських ігор (у фіналі - 2:30,66), але здобули лише "бронзу".
Також 9 вересня кременчужанин Єгор Дементьєв виступив на Паралімпійських іграх у велоспорті - на треку - в індивідуальній гонці на час на дистанції 1000 метрів (спільна нозологія С4-С5), в якій він фінішував на 10-му місці - 1 хвилина 08,555 секунди (середня швидкість - 52,512 км/год.). Чемпіону - Джоді Канді (Велика Британія) Єгор програв 6,082 секунди.