ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

14:46 19.09


На Полтавщині планують зібрати майже 5 млн тонн зернових

4,8 – 4,9 млн тонн зернових — саме скільки планують зібрати цього року в області.

На цьому наголосив під час доповіді на апаратній нараді директор Департаменту агропромислового розвитку ОДА Сергій Фролов. Вона стосувалася ходу проведення комплексу осінньо-польових робіт та завдання щодо забезпечення посіву озимих культур в області.

Нам потрібно зібрати зернові культури на площі 1,243 млн га, а це близько 73 % посівної площі області. З них кукурудзи на зерно — 142 тис га, ще 35 тис га — на силос, 312 тис га – соняшника, 207 — сої, більше 38 тис га — цукрових буряків. Також прогнозуємо посіяти озимі культури на площі 275 тис га. В області вже розпочали роботу по всіх напрямках. За нашими розрахунками, урожай зернових 2016 року — 4,8-4,9 млн тонн

— поінформував Сергій Фролов.

Як наголосив директор профільного департаменту, Полтавщина буде забезпечена цукром та гречкою:

Переробку цукрових буряків здійснюватимуть 5 цукрових заводів Полтавщини — Глобинський, Кобеляцький, Новооржицький, Яреськівський та Ланівський. Цьогоріч квота області по виробництву цукру — 250 тисяч тонн. Цього цілком достатньо, адже потреби Полтавщини — трохи більше 80 тисяч тонн.

Щодо врожаю гречки, Сергій Фролов додав, що її збирання завершується:

Гречку зібрано на 4 тисячах га або 69 % площ, намолочено 5,5 тис. тонн за середньої врожайності 13,7 ц/га. Очікуємо валовий збір у межах 8 тисяч тонн, а потреби області — трохи більше 4 тисяч тонн. Тобто Полтавщина буде забезпечена гречкою.

Кукурудзи на зерно зібрано 7,3 тис. га, намолочено 46,8 тис. тонн, соняшник — на площі 89,5 тис. га намолочено 230,3 тис. тонн за середньої врожайності 25,7 ц/га. Сою зібрано на 54,5 тис. га, намолочено 116,4 тис. тонн за середньої врожайності 21,4 ц/га. Також продовжується і заготівля кормів для тваринництва.

Про посів озимих культур Сергій Фролов зазначив, що цього року планують засіяти менше площ, ніж минулоріч:

В області планують посіяти 253 тис. га озимих зернових. Нагадаю, минулого року було посіяно на 16 тис. га більше. Уже підготовлено 239 тис. га, решту площ продовжують обробляти. Різке зменшення посіву озимої пшениці зареєстровано у Глобинському та Оржицькому районах, майже на 6 тис. га. До речі, власним насінням озимих зернових культур область забезпечена на 100%. Темпи посівів — на рівні минулорічних. Але, думка фахівців, прискорити ці темпи, зокрема до 14 жовтня. Після синоптики прогнозують різке зниження температури та мокрий сніг

- зазначив чиновник.

урожай, зерно

За темою:

  • Валовий збір зерна на Полтавщині перевищив два мільйони тонн  
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.