ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

21:45 23.09


Житлові будинки на Полтавщині майже готові до опалювального сезону

До роботи в осінньо-зимовий період на Полтавщині готові 6382 житлових будинків — це 95 відсотків від плану. Про це під час виїзного засідання колегії ОДА повідомив начальник управління ЖКГ Едуард Рева.

Рева наголосив, що для забезпечення стабільної роботи систем життєзабезпечення в області протягом року було підготовлено 710 котелень (95,4% від плану). Також проводилася поетапна реконструкція котелень із заміною застарілого технологічного обладнання з більш високим ККД, переобладнання котелень на альтернативне природному газу паливо, переведення в автоматизований режим роботи без постійного перебування обслуговуючого персоналу тощо. Для проведення цих робіт використали 37,55 млн грн.
Разом із тим, проблемними питаннями з підготовки до роботи в осінньо-зимовий період залишаються опалення житлових будинків на вулицях Сортувальній, Разіна та Деповській у Полтаві. А від’єднання закладів соціальної сфери у Миргороді від мереж централізованого теплопостачання призводить до зменшення приєднаної потужності котелень та річних обсягів реалізації теплової енергії на ОКВПТГ "Миргородтеплоенерго", збільшення собівартості виробництва теплової енергії та підвищення тарифів для населення.

Подальша експлуатація котелень та мереж технічно неможлива без проведення реконструкції. На даний час зазначені питання перебувають на постійному контролі облдержадміністрації

— зазначив Рева. Він додав, що наразі в області ведеться робота щодо забезпечення багатоквартирних житлових будинків засобами комерційного обліку споживання теплової енергії. Так, станом на 15 вересня оснащено побудинковими лічильниками теплової енергії 1097 житлових будинки, що становить 33,7% від їх загальної кількості.

Борг теплопостачальних підприємств області за спожитий природний газ перед НАК "Нафтогаз України" станом на 12 вересня становить 31,7 млн грн, а борг лише 2016 року — 11,3 млн грн. Рівень розрахунків — 96% (рівень розрахунків в Україні – 83%). Комунальні теплопостачальні підприємства області мають джерела для погашення заборгованості за спожитий природний газ — 67,5 млн грн.
Заборгованість підприємств водопровідно-каналізаційного господарства області за спожиту електричну енергію становить 160,6 млн грн, рівень розрахунків у 2016 році — 91,3%.

За словами Едуарда Реви, Полтавська ОДА спільно з облрадою листом звернулися до Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана з проханням внести зміни в Закон України "Про Державний бюджет України на 2016 рік". Його суть — виділення субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на погашення заборгованості з різниці в тарифах на теплову енергію, опалення та постачання гарячої води, послуги з централізованого водопостачання, водовідведення, що вироблялися, транспортувалися та постачалися населенню, та передбачити для житлово-комунальних підприємств Полтавської області фінансування обсягом 300 млн грн.
Мінфін України розглянув звернення і повідомив, що різниця в тарифах, яка склалася станом на 1 січня 2016 року, повинна бути відшкодована до 1 липня 2017 року, повідомила прес-служба ОДА.

ЖКГ, лічильники, тепло, ОДА, борги

Топ-5 за тиждень :








Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.