ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

15:11 26.09


У Полтаві відкрили меморіальну дошку історику і політику Михайлу Грушевському

З нагоди 150-річниці від Дня народження видатного історика, громадського і політичного діяча Михайла Грушевського у Полтаві на фасаді будівлі по вулиці Стрітенській, 37 встановили меморіальну дошку.

Саме тут голова Центральної Ради УНР, очільник Наукового Товариства імені Т.Г. Шевченка у Львові Михайло Грушевський виступив із промовою на відкритті Українського клубу, який проводив легальну просвітницьку діяльність.

Пам’ятну дошку урочисто відкрили заступник голови – керівник апарату Полтавської ОДА Микола Білокінь та секретар міської ради Оксана Деркач.

Участь у заході взяли заступник директора Державного архіву у Полтавській області Тарас Пустовіт, студенти та громадськість.

Грушевський — величина історична. Він був головою Центральної ради УНР у 1917-1918 роках. Заслуги його безцінні: у 1917 році — існували вислови "Україна у нас мати, а Грушевський — батько", його називали "Шевченком ХХ століття". Він довів неперевершеність і неперервність історичного процесу творення української нації

- розповів Тарас Пустовіт.

Меморіальну дошку виготовили за кошти міського бюджету у рамках заходів Міської програми з охорони культурної спадщини та збереження історичного середовища міста Полтава.

Автор проекту — член Національної спілки художників України, автор численних пам’ятних знаків Дмитро Коршунов.

пам'ятник, дошка, Грушевський

За темою:

  • Пішов із життя відомий полтавський журналіст
  • У Полтаві пошкодили інформаційну дошку Джохару Дудаєву
  • Жертви репресій: реабілітовано 24 полтавців
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.