13:09 26.10

Юнаки з Хорола встановили два світові рекорди у пауерліфтингу

У Києві відбувся турнір Кубка України з пауерліфтингу-UPC (Українського комітету пауерліфтингу), до програми якого входили окремі першості з триборства, жиму лежачи, станової тяги та екстремального жиму. Представники Полтавщини завоювали 20 медалей турніру, особливо ж відзначилися наші земляки у жимі лежачи, становій тязі та екстремальному жимі.

Наші земляки встановлювали рекорди у різних номінаціях за цією версією пауерліфтингу. Серед них – два світові рекорди у становій тязі, які встановили хлопці з Хорола: Влад Цівина - у першості серед юнаків (12 років, до 52 кг), піднявши штангу вагою у 100,0 кг та Денис Алексеєнко – серед юніорів (до 125 кг), він підкорив штангу у 215,0 кг.
У жимі лежачи переможцями стали: Денис Алексеєнко, Хорол (юніори, до 125 кг) - 142,5 кг; Олександр Костиря, Козельщина (ветерани, до 110 кг) - 175,0 кг; срібними призерами - Влад Цівина, Хорол (юнаки 12 років, до 52 кг) - 47,5 кг; Артур Іващенко, Хорол (юнаки до 17 років, до 60 кг) - 75,0 кг; бронзовим - Ростислав Фортуна, Лубни (юніори, до 82,5 кг) - 132,5 кг.
У становій тязі переможцями були: Влад Цівина, Хорол (юнаки 12 років, до 52 кг) - 100,0 кг; Станіслав Цівина, Хорол (юнаки до 17 років, до 60 кг) - 130,0 кг; Денис Алексеєнко, Хорол (юніори, до 125 кг) - 215,0 кг; срібними призерами - Ярослав Федоренко, Хорол (юніори, до 67,5 кг) - 170,0 кг; Олег Литвиненко, Хорол (юніори, до 82,5 кг) - 225,0 кг.

У дивізіоні ПРО зі станової тяги у ваговій категорії до 67,5 кг боротьба за перемогу розгорнулася між спортсменами Полтавщини - переміг Анатолій Старостенко з Козельщини (і серед юніорів, і серед чоловіків) - 220,0 кг, другим серед чоловіків був Ігор Гамарник із Лубен - 210,0 кг. У цьому ж дивізіоні у категорії до 100 кг серед чоловіків переміг Олег Янович із Козельщини - 290,0 кг.

У турнірі Кубка України з екстремального жиму у жіночій першості перемогли спортсменки з Хорола: у жимі штанги 25 кг - Ілона Драгомирецька (серед юніорів) - 62 підйоми та Катерина Казакова (серед ветеранів) - 13 підйомів, також Катерина Казакова виграла першість серед ветеранів у жимі штанги 35 кг, здійснивши 3 підйоми. Переможцем серед юніорів в екстремальному жимі штанги 100 кг став Ростислав Фортуна з Лубен - 13 підйомів. Двоє представників Хорола стали призерами у цій номінації: срібним - Олег Литвиненко (серед юніорів) - штангу 55 кг він вижав 33 рази, бронзовим - Владислав Гунявий (серед чоловіків) - штангу 75 кг він вижав 10 разів.