ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

15:30 20.12


Полтавські дороги "відбирають" в облавтодору: хто розчищатиме автошляхи?

З 1 січня 2018 року понад сім тисяч кілометрів доріг місцевого значення передадуть на баланс облдержадміністрації. Чи встигнуть в ОДА до початку снігопадів віднайти нових підрядників?

Полтавська ОДА вже почала шукати підрядників, які "опікуватимуться" дорогами, зокрема, розчищатимуть автошляхи від  снігопаду.

Децентралізація торкнулася й доріг, адже з нового року у "господарстві" Служби автомобільних доріг у Полтавській області з 9 тисяч км доріг залишиться 1689 км автошляхів.

Загалом, 7 тисяч 188 км доріг передадуть на баланс Полтавської ОДА.

З огляду на те, що в Україні почали випадати сильні опади у вигляді снігу, назріває актуальне питання щодо того, хто у 2018 році розчищатиме дороги Полтавщини. З цим запитанням звернулися до прес-секретарки Служби автомобільних доріг у Полтавській області Юлії Іващенко.

Пані Юлія підтвердила, що, зокрема, зобов’язання щодо розчищення доріг від снігу, які перейдуть на баланс ОДА вже в січні, "лягає" на їх плечі. 

Наскільки я знаю, департамент капітального будівництва оголосив тендер. І вже потім вони своїми силами будуть шукати підрядну компанію, яка чиститиме дороги

 — пояснила прес-секретарка.

Нагадаймо, що з 9 тисяч кілометрів доріг в обласного Укравтодору залишиться приблизно 20 відсотків автошляхів. За інформацією Юлії Іващенко,  це — дороги державного значення: всі міжнародні, регіональні і національні дороги.

Йдеться про такі дороги:
* 03 Київ – Харків;
* М-22 Полтава – Олександрія;
* М-08 Бориспіль – Запоріжжя;
* М-12 Суми – Полтава;
* Р-10 Канів – Кременчук;
* Р-11 Полтава – Красноград;
* Р-42 Лубни – Опішня;
* М-31 Дніпро – Решетилівка;
* Р-60 Кролевець – Пирятин.

Це основні дороги. Але ще залишаються територіальні, але їх  дуже багато, близько 50 доріг

 — роз’яснила пані Юлія нашому кореспонденту.

Щодо тендеру, про який повідомила Юлія Іващенко, про його проведення оголосив Департамент будівництва, містобудування і архітектури та житлово-комунального господарства Полтавської облдержадміністрації.  

Лот на Рrozorro називається "Експлуатаційне утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення Полтавської області".

Очікувана вартість –  97 млн 958 тисяч 100 гривень. 

Але дуже цікавим моментом у цьому тендері є терміни. Наприклад, кінцевий строк подання тендерних пропозицій — 28 грудня 2017 року. Початок аукціону – 2 лютого 2018 року. 

Якщо до 2 лютого можновладці не знайдуть підрядників, які чиститимуть дороги, що перебуватимуть на балансі ОДА, то хто тоді буде це робити? І хто буде відповідати за безлад на дорогах?

Про це ми хотіли запитати у контактної особи замовника Юлії Расько. Вона, на жаль, відмовилася надавати відповідь у телефонному режимі, натомість, порадила писати запит на доступ до публічної інформації. На запитання, чи може хтось із чиновників департаменту будівництва відповісти на запитання, відповіла, що не може. 

Ми готуємо запит. Але питання про те, хто проводитиме снігоочищення автомобільних доріг загального користування місцевого значення Полтавської області, залишається відкритим.

 

влада, ОДА, дороги, розчищення, децентралізація

За темою:

  • Дві третини доріг області потребують капітального ремонту
  • Громади долучилися до співфінансування ремонту місцевих доріг
  • На ремонт доріг області планують залучити близько 900 мільйонів
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.