ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

13:45 13.11


88% жителів Полтавщини обрали сімейного лікаря

Пацієнти все частіше звертаються до свого лікаря первинки, щоб вакцинуватися, вилікувати кашель чи вирішити адміністративні питання. 518 тисяч жителів області обстежилися в них цьогоріч.

У Полтавській області працює 948 лікарів первинної допомоги: це сімейні лікарі, терапевти та педіатри. Із них 46 мають свою приватну практику.

 

Отримати медичну допомогу на первинній ланці можна у 75 медзакладах області.

Загалом понад 1,2 млн жителів Полтавської області вже обрали свого лікаря та уклали з ним декларацію. З лікарями-ФОП декларацію уклали 47 тисяч пацієнтів. У приватних центрах сімейного лікаря, терапевта та педіатра обрали 23 тисячі жителів області. Всі послуги приватників, які мають договір з НСЗУ, безоплатні для пацієнта.

Перелік безоплатних послуг, які надають сімейні лікарі, терапевти та педіатри чітко визначений і включає: консультації з метою профілактики та контролю основних захворювань, базові дослідження та аналізи, вакцинацію згідно календаря щеплень, створення електронних рецептів на “Доступні ліки”, інсулін та електронних направлень на проведення досліджень чи лікування та ін.

Навантаження на лікарів первинної медичної допомоги велике. Тільки у 2021 році лікарі первинки в Полтавській області:

●       виписали понад 1,2 млн направлень; 

●       обстежили 492 тисячі пацієнтів;

●       створили понад 481 тисячу електронних рецептів на “Доступні ліки” пацієнтам із хронічними захворюваннями.

“Знати свого сімейного лікаря і звертатися до нього з усіма проблемами уже стає доброю традицією в Україні. Адже лікар, який давно веде пацієнта, знає всі його скарги та потреби. Це саме та людина, без якої неможливо отримати довідки, рецепти, направлення до спеціалістів інших рівнів.

Зараз для лікарів первинки непрості часи через темпи захворюваності на COVID-19 і активну вакцинальну кампанію. Кожен із нас може допомогти своєму лікарю, якщо спробує вирішити без нього питання, не пов’язані зі здоров’ям, запитає інформацію в реєстратурі чи контакт-центрі, а COVID-сертифікат згенерує самостійно в “Дії””, — закликає директорка Північного міжрегіонального департаменту НСЗУ Вікторія Мілютіна.

За даними електронної системи охорони здоров’я, за останні три місяці найпопулярнішими причинами звернень до лікарів первинної ланки є питання імунізації, кашель, потреба у профілактиці певних захворювань та адміністративні процедури.

Загалом у 2021 році НСЗУ уклала договори із понад 2200 надавачами первинної меддопомоги по всій країні та виплатила їм 16,7 млрд грн за надання допомоги пацієнтам. Понад 78% українців уклали декларацію з лікарями, які надають первинну медичну допомогу. А це —  32 млн 528 тисяч громадян.

 

Прес-служба НСЗУ

декларація, терапевт

За темою:

  • Лікарні області отримали потужні генератори
  • Минулого тижня в області зафіксували 87 нових випадків COVID-19
  • На Полтавщину благодійники доставили сучасні портативні рентгени
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.